Melyik törvény írja elő, az egészséges ivóvízhez jutást, ingyen és bérmentve?
Szerintem is joga kell legyen cigánynak és nem cigánynak, hogy ivóvízhez jussanak, pláne ilyen melegben, de azért azt sem kéne elfelejteni, hogy a vízhálózat kiépítése, karbantartása és tisztítása pénzbe kerül, amit MINDENKI megfizet.
Aki nem, az érje be a kúttal.
(Nem tudom mi vezetett ideáig, lehet voltak akik indokolatlanul vették a vizet az ingyenkútból.)
Nem tudom pontosan, melyik az a törvény, de van erről szóló. Arról szól, hogy az állam köteles tiszta ivóvízforrást biztosítani mindenkinek, asszem 100méteres közelségben. Ahol nincs vezetékes víz, ott vannak közkutak, máshol már leszerelték őket.
Vizet tetemes tartozásnál sem lehet teljesen lekapcsolni, csak korlátozni időben vagy szűkítővel.
Ózdiák elüldözik a cigányokat, hogy legyen másvalaki problémája. ha tehetnék lemészárolnák őket.
1 millió liter víz évente amit elhoznak, Ez semmiség, tekintettel arra, hogy a víz ára a kiépített vezeték és csatorna árának beszámításából áll és maga a víz, ami benne van a csőben és kifolyik rajta, semmibe se kerül. Hiába zárják el, hiába lesz kevesebb a vízfogyasztás, a végösszeg pont annyi lesz, mint az elzárás előtt.
De, minden önkormányzat köteles biztosítani a bekötött ivóvízhálózattal nem rendelkezőknek a vízszükségletet. Ez 30l/fő/nap és háztartási célra használható. Ennél nagyobb vízkivételhez, vagy más célra a helyi önkormányzat engedélye szükséges (persze ez ellenőrizhetetlen). 150 méteres körzetben kell lennie egy közkifolyónak. Megoldhatták volna úgy, akár közmunkával is, hogy odaállít egy embert, aki kivételezi a vizet személyenként 30 liternyit, majd felírja az ezáltal kapottakat. Így nem lenne felesleges vízpocsékolás. Mellékesen 17 900m^3 vizet használtak közkifolyókból évente, ami 17 900 000l.
Ózdi rendelet (bár nincs már hatályban, de nem találtam frissebbet):
Esetleg ez:
Jogi vonatkozás:
ami benne van a csőben és kifolyik rajta, semmibe se kerül.
Csak azt ki kell termelni,tisztítani,nyomás alá hozni.Ez viszont energia igényes és emberi munka amit fizetni illik,mellesleg semmi sincs ingyen. Nem lehet eltekinteni attól sem,hogy "csak"1M m^3/év. Ilyen logika mentén akár élelmezésre napi 2X is, igényt tarthatnának,persze bérmentve.
"Megoldhatták volna úgy, akár közmunkával is, hogy odaállít egy embert,"
A közmunkások nem érnek rá ilyen baromságokra!
Ez pusztán közegészségügyi kérdés
Azért tisztálkodni,ruhát mosni esővízből,ásott,fúrt kutakból is lehetett és lehet most is. Nem hinném pont most akarnának tömegesen fürödni, rendszeresen,2X/ hét,hogy a járványt meg akadályozzák. Itt a törvény a rákötés,ivóvízhez jutást írja elő,nem az ingyenességet. Tehát ha van mód rácsatlakozni akkor nem lehet megtiltani,akadályozni,persze nem ingyen. Akkor kell közkút,ha nem tud rá kötni mert túl messze van:Pl zug,mocsaras rész,szigorúan védett területen kéne a vezetéknek ásni,vagy sziklás hegyet átfúrni.
Valóban nem ingyenes. Elvileg a hálózaton nem lévőkkel szerződést kellene kötni, hogy átalányt fizessenek a vízhasználatért. Ez az ózdi esetben sem történt meg, így mivel (egyelőre) a víziközmű-szolgáltató nem kötelezheti szerződéskötésre őket, az önkormányzat ezt a megoldást választotta.
"A közmunkások nem érnek rá ilyen baromságokra!"
Viszont 10-en két lapátot támasztani ráérnek... és még bőven sorolhatnék negatív példákat. Egész közmunkaprogram úgy el van rontva, ahogy csak lehet (persze tisztelet a kivételnek).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!