Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem lehet valamilyen indokkal...

Nem lehet valamilyen indokkal eljönni suliból 4 előtt?

Figyelt kérdés

8.ba megyek, és hallottam hogy bent kell maradni négyig. Egyházi suliba járok. Ahogy ismerem az osztálytársaimat, biztos hogy lesz 3-4 gyerek aki nem fog hagyni tanulni. Márpedig jön a gimi, és szeretnék a felvételire koncentrálni, és jobb jegyeket szerezni. Ha 4 kor végzek, akkor utána még megyek úszni 5-ig, utána mire hazaérek fél 6. Még ennem kell, az is fél óra, szóval 6 nál járunk, és még nem tanultam. 8-kor el kell mennem fürdeni, meg fogatmosni, és 9-kor aludnom kell. 2 órám marad tanulni, úgy hogy másnap 6 vagy 7 órám lesz. A tantárgyak 70%ára pedig kellene 1-1 óra.

Szóval kevés az idő a tanulásra, gyakorolni nem tudok, a szüleimmel még nem beszélgettem akkor, kutyát nem sétáltattam, és persze nem tvztem és nem is olvastam. Pedig egy normális gyereknek szüksége van a kikapcsolódásra. Én fél órát szoktam olvasni, meg néha netezni is.

Nekem még plussz angol órám is van, sulin kívül, hogy készüljek a nyelvvizsgára.

Ja és ne is említsem azt, akinek még matektanárhoz meg magyartanárhoz is kell külön mennie.

Szóval elmegy feleslegesen a suliban 3 óra. Mert ne legyünk már olyan naivak, hogy ott akárki is tanulni fog. Persze...

Szóval van valamilyen indok, vagy szülői igazolás amivel el lehet jönni?



2013. aug. 31. 15:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Kikapcsolódás egy gyereknek? Örülj, hogy nem kell gyerekmunkát végezned, és robotolnod éhbérért bányákban, mint a keleti országokban, elkényesztetett gyerek!


- Hoffman Rózsa voltam, üdvözletem.

2013. aug. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szülő kikérhet.
2013. aug. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kaptok évnyitón kikérő papírt
2013. aug. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Első:

Ki a francot érdekel hogy máshol mennyit güriznek. Persze, afrikaban meg éheznek. És? Ha egész életemben ezen rágódok, soha nem lesz normális állásom, és keresetem, meg családom. Mert akkor mehetne mindenki a tescoba dolgozni, mert hát jó a minimalber is, ne legyünk telhetetlenek, valahol meg ennyi sincs.


Harmadik: és ez minden iskolában igy van?

2013. aug. 31. 15:27
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, csak megsúgom, hogy az 1. elég irónikus volt, bár nekem tetszett :D


Egyébként pedig kérhetsz felmentést a napközis órák alól. Ez olyan, mint amikor valaki pl felmentenek testnevelésből egy egész évre, fél évre. Nem kell megjelenned az órákon sem. Viszont ilyen dolgot mindenféleképpen az igazgatónak kell átadni, mivel csak neki van joga engedélyt adni erre. Egy dologgal vigyázz, biztos sokan fogják ilyen-olyan ügyekkel kirángatni a gyereküket a suliból, ha túl soknak ad engedélyt, akkor bajba is kerülhet, mert azthitetik, hogy mindenkit elenged.


Szóval siess, és jól sorold fel mindazokat, hogy miért nem vagy alkalmas ezekre a nagyszerű plusz órákra, ahol csak baromkodások lesznek (elsőnek jól hangzik, de szerintem 2 hét is minden gyerek beleunja magát).


Ja és, sok sikert a terveidhez :)


Most pedig irány a bányákba dolgozni!!!

2013. aug. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Szégyelljétek magatokat, micsoda intolerancia.

Biztos élvezni fogjátok a roma kultúráról szóló órákat az iskolákban, ez tesz titeket majd toleránssá.Ettől lesztek befogadóak és nem kirekesztőek.


-Balog Zoltán voltam-

2013. aug. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3.vagyok Szerintem igen nálunk csak 9.-től él ez a hülyeség,de szerintem igen mindenki kap
2013. aug. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Szóval elmegy feleslegesen a suliban 3 óra. Mert ne legyünk már olyan naivak, hogy ott akárki is tanulni fog."


Ide figyelj gyerek! Én szünetekbe megtanultam mindent, otthon meg már csak lazítottam.

2013. aug. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
És mire megy el a többletidő? Van kötött foglalkozás? Vagy éppen a tanulás a célja? Azért egy iskolában van tanterv az ott töltött időre vonatkozóan. Nem árt azt megismerni, mielőtt véleményt mondunk. Különben meg tudhatnád, hogy az egyházi iskolák mindig támasztank extra igényt vallási ügyekre, ezért egyháziak. Ha mások a céljaid, máshová érdemes menni.
2013. aug. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem. Akkor kb. 80-90% ezt csinálná.

Ez az egész értelmetlen, rossz a diákoknak, rossz a tanároknak. Napközis foglalkozás eddig is volt akinek erre volt szüksége.

Amúgy lesz ez még rosszabb is amikor bevezetik, hogy + 1 hónappal kitolják a tanítást a vakáció terhére. (mint a németeknél.

Mond meg a szüleidnek, hogy menjenek el "jól" szavazni!

2013. aug. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!