Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van Németországba erre valami...

Van Németországba erre valami jogszabály?

Figyelt kérdés
Szóval ha én magánszemélyként elhozok Német O.-ból egy karton ilyen fémdobozos üdítőt, abba valami véletlenszerű ellenőrzés alkalmával bele köthetnek?
2013. szept. 22. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Létezik határon belüli vámellenőrzés, megvizsgálhatják, ha gyanúsnak találják.
2013. szept. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezzel nem a kérdésemre adtál választ. Az érdekelne hogy mondjuk egy karton üdítőt (24db) áthozhatok-e Magyarországra?
2013. szept. 22. 15:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor nem értem a kérdésedet. Italt hozhatsz át, persze, ha kereskedelmi mennyiségben teszed ezt (egy karton nem az), akkor mindenféle papírokkal kell rendelkezned. Ha egy kartonnal hozol át, akkor alapvetően ezt mindenféle bejelentési és adminisztrációs kötelezettség nélkül meg tudod tenni.

Azonban, mint bármely másik utazó, részese lehetsz közúti vagy mélységi vámellenőrzésnek, amikor is ezeket átnézhetik. Ha valóban gyümölcslé van benne, akkor nem lesz gond vele.

2013. szept. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen erre voltam kíváncsi, köszönöm. Ment a zöld.
2013. szept. 22. 16:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az előző válaszoló írta. Az még nem kereskedelmi mennyiség. Én már hoztam haza néhány alkalommal, alkoholt is, nem szólt érte senki. Max. egyszer szólt az osztrák rendőr, hogy ugye nem a kocsiban isszuk meg a 24-es sört?:D
2013. szept. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!