Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik, ha kiderül, hogy...

Mi történik, ha kiderül, hogy munkáltatóm nem akkortól jelentett be, amióta alkalmaz?

Figyelt kérdés
Volt munkáltatóm 2000.őszén személyesen kért ki a munkaügyi központtól , utánam támogatást igényelt. Ma voltam a NAV-nál, ahol közölték velem, hogy 2001.április óta vagyok bejelentve... A dolog érdekessége még az , hogy 2001.január 2-án baleset ért , meg is műtöttek és a TB nem követelt rajtam semmit, tehát biztosításom volt. Nem értem!!!
2013. szept. 23. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért volt biztosításod, mert 2001-ben még nem kellett fizetni eltartottaknak az egészségügyi hozzájárulást, ha jól emlékszem 2007. április 1-jével vezették be. Amúgy a balesetednél a TB most sem követelne semmit, hanem lejelentenék a NAV felé, hogy nem vagy biztosított és ok hajtanák be rajtad a tartozást.
2013. szept. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Nav-nál azt is megkérdezhetted volna, hogy előtte mikor szűnt meg a biztosítási jogviszonyod. Az is lehet, hogy bejelentett, kijelentett, majd újra bejelentett.. Egyébként én pont ezek miatt elmentem az önkormányzathoz, igényeltem ügyfélkapu regisztrációt, és itthon, visszemenőleg sok évre meg tudtam (és most is meg tudom) nézni, hogy mikor voltam bejelentve és mikor nem. Érdemes.. és ingyen van, a neten követheted mikor mi van.. Menj, kérj egy regisztrációt, és megnézheted magadnak otthonról.
2013. szept. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
értm én de a nav-nál miért csak 2001.áprilisától van nyoma , hogy a kft-nél dolgozom (-tam)?
2013. szept. 23. 20:54
 4/5 anonim ***** válasza:
pofon egyszerű: akkortól jelentettek be.
2013. szept. 24. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
és ez törvényes?
2013. szept. 24. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!