Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen 2009-es alkotmányjogi...

Milyen 2009-es alkotmányjogi problémák vannak? Egy 5-6 oldalas beadandó dolgozatot kellene írjak.

Figyelt kérdés
És ha esetleg még felhasználható irodalmat is tudna mondani azt is nagyon megköszönném
2009. nov. 6. 20:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg kérdés van, kár hogy ezek a közéletben ritkán merülnek fel. Íme néhány:


A függetlennek szánt közjogi méltóságokat pártok jelölik, pártalkuk eredményeként választják, így gyakorlatilag nem függetlenek. Hogy lehetne megváltoztatni a jelölési rendszert?


A kétharmados parlamenti többségbe került párt bármit megtehet, bárkit kinevezhet bármire, korlátlanul módosíthatja az Alkotmányt. Az Alkotmány módosításához milyen garanciális szabályokra lenne szükség?


A bíróság és az ügyészség felett semmiféle érdemi szakmai vagy egyéb kontroll nincs, ami szükségszerűen kasztosodáshoz, a hibák elhatalmasodásához vezet. (A bírók önmagukat nevezik ki és minősítik.) Hogy lehetne ezt megváltoztatni?


A magyar jogalkalmazás láthatóan tehetetlen az emberi méltóságot és mások jogait súlyosan sértő verbális megnyilvánulásokkal szemben. Nyíltan, büntetlenül lehet mások vagy bizonyos csoportok kiirtására felszólítani, bírók és más közszereplők összes személyes adatát nyilvánosságra hozni stb? Jogalkotási hiányosság-e ez, vagy jogalkalmazói mulasztás vagy mindkettő, és milyen mértékben?


A társadalom láthatóan védtelen a rendőri önkény és a brutalitás különböző formáival szemben. Nem csak a 2006-os fellépésre gondolok, de azóta is folyamatosan voltak ilyen esetek, és rengeteg hétköznapi kisebb visszaélés látens marad. Mit lehetne tenni a jogalkotásban és a jogalkalmazásban? Mennyire lehet hatékony a nemrég létrehozott rendőrségi panasztestület?


Így hirtelen ennyi, ami most itt engem a leginkább nyomaszt, de végig lehetne venni az összes emberi jogot és megnézni a mai aktualitásait. Eszembe jut még például innen a gyakorikérdésekről az eutanázia. Nagy viták vannak/voltak róla. Én ellenezném az aktiv eutanáziát, de úgy láttam, itt legutóbb a többség mellette volt.


Sok sikert a továbbiakhoz!

2009. nov. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,láthatóan nagyon otthon vagy az ilyen alkotmányjogi kérdésekben.Sajnos én kevésbé..:(Nem tudnál esetleg valamilyen irodalmat is hogy honnan lehetne-e ezeket megírni?
2009. nov. 6. 20:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Hmm, szép válasz volt, elismerésem ...

Tudod alkotmányjogi problémák tárgyalására 5-6 oldal igen kevés, még mindig kísért benne az átkos sajnos.

2009. nov. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, hát nekem régi szívügyem az alkotmányjog, és amint látod, ez nem csak valami elvont tankönyvízű teória, de a mindennapi élet sok nyomorúsága erre is visszavezethető. Mindazonáltal irodalmat sajnos nem tudok megadni, mert már jó ideje nem foglalkozok konkrétan ezzel a területtel.
2009. nov. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!