Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Engem egy ember Pedofil...

Norbyka28 kérdése:

Engem egy ember Pedofil nácinak nevezett feljelenthetem-e rágalmazásért?

Figyelt kérdés

2013. okt. 7. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Polgári peres eljárás jöhet szóba, ami békéltetéssel kezdődik. Ha bocsánatot kér, akkor a történetnek vége. A szabad véleménynyilvánítás törvényi határait nem ismerem. Még az is lehet, hogy belefér.

Ha elmarasztalják, mértékében számítani fog az, hogy mekkora közösség előtt tette. Ha csak neked mondta, akkor semmit nem tehetsz. Ha 2-3 barátod előtt, akkor sem sokat. A nagy nyilvánosság előtt tette, s megfejelte még hangulatkeltéssel is ellened, akkor jelentősebb pénzbüntetést kaphat.

2013. okt. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tomala ***** válasza:

Az első válaszban nem igazán világos, a polgári- és büntetőjogi szankció szétválasztása.

A kérdés feljelentésre vonatkozott. A rágalmazás egy bűncselekmény, amelynek tényállása így szól:

"Aki valakiről más előtt a becsület csorbítására alkalmas tényt állít, híresztel, vagy ilyen tényre közvetlenül utaló kifejezést használ..."

Tehát ha nem csak négyszemközt mondta, akkor igen, fel lehet ezért jelenteni.


Ha polgári peres úton is szeretnél jogot érvényesíteni, akkor jó hírnév megsértése miatt perelhetsz, amely eljárásban követelheted, hogy kérjen bocsánatot, és fizessen nem vagyoni kártérítést. Utóbbihoz azonban a nem vagyoni kárt is bizonyítanod kell, pl. hogy emiatt rúgtak ki, vagy ezért nem áll veled szóba az anyád, stb. A kártérítés pedig az általad bizonyított kár mértékéhez igazodik. (Ez az új Ptk.-ban majd változni fog)

2013. okt. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2013. okt. 7. 20:15
 4/7 anonim ***** válasza:
A rágalmazás magánvádas bűncselekmény...
2013. okt. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nincs olyan, hogy rágalmazás, becsületsértésnek hívják, ahogy az előttem szóló kifejtette.
2013. okt. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 tomala ***** válasza:
A rágalmazás és a becsületsértés két külön bűncselekmény.
2013. okt. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Igazad van, félreértelmeztem. (előző)
2013. okt. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!