Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem tudom, hogy jó helyen...

Nem tudom, hogy jó helyen kérdezek, de megteszem: 2 gyerekünk van. (fiúk) szeretnénk harmadik babát, de anyagilag nem tudom hogy bírnánk. Szerintetek jobban járnánk anyagilag, vagy nem? Tudom csúnya a kérdés, ne ítéljetek el!

Figyelt kérdés
2013. okt. 13. 21:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintetek jobban járnánk anyagilag, vagy nem?


Ha ez alapján döntesz akkor semmiképp ne vállalj még egy gyereket...


nade:


Itt vannak a családi pótlék összegek, meg


A családi pótlék 2013-ban az alábbiak szerint alakul:


Egy gyermekes család esetén: 12.200.- Ft

Egy gyermeket nevelő egyedülálló szülő esetén: 13.700.- Ft

Két gyermekes család esetén: 13.300.- Ft gyermekenként

Két gyermeket nevelő egyedülálló szülő setén: 14.800.- Ft gyermekenként

Három vagy többgyermekes család esetén: 16.000.- Ft gyermekenként

Három, ill. több gyermeket nevelő egyedülálló szülő esetén: 17.000.- Ft gyermekenként


Plusz itt a bérkalkulátor:

[link]

2013. okt. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt a gyereket fel is kell nevelni! Mi a biztosíték, hogy lesz munkahelyetek, vagy nem csökken majd a keresetetek?

Több nagycsaládost ismerek, akiknek most már 14-20 évesek a gyerekei. Amikor születtek, akkor a szülők félre is tudtak tenni a fizetésükből, ma viszont már hó végén komoly gondjaik vannak.

2013. okt. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen úgy érdemes gyereket vállalni, ha nem a segélyekre vagy az aktuális járulékokra alapozva tervezitek az otthoni költségvetést, hiszen az bármikor változhat.


Amúgy anyagilag nagy külöbség van a kettő és a három gyerek között:


családi pótlék 16/fő


Adókedvezmény : jövedelemfüggő, de nálunk , ha három lenne, konkrétan 90 ezer forinttal többet kapna a férjem kézhez


tömögközlekedési eszközökön 90%-os kedvezmény.


Tankönyvek azt hiszem ingyenesek


Óvodai/Iskolai étkeztetés 50%-os kedvezmény.


Vagyis, amíg a gyerekek szakközépiskolába járnak, addig anyagilag majdnem több jut ugyanannyi keresetből, mintha csak két gyerek volna. persze nyilván a ruházkodás és az otthoni étkeztetés többe kerül, meg egy csomó minden amivel az ember nem számol, de ha így nézed akkor "megéri".


Nekünk kettő gyermekünk van. Eredetileg hármat szerettünk volna, de annyira sok még a két kicsi, hogy én kivárom, hogy vágyjak a babára. Semmiképpen nem az állami juttatásokra hajtunk. Alapjáraton is el tudnánk tartani a gyerekeket (de nem elhalmozva, hanem normális keretek között) és minden fenti kedvezményt valóban kedvezményként számolnánk, nem pedig fix hosszú távú jövedelemnek...

2013. okt. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!