Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha drogosokról írok egy...

Ha drogosokról írok egy könyvet és készítek is velük riportot, továbbá jelen vagyok a fogyasztásuk során abból a célból, hogy elemezzem őket, majd kiadom a tapasztalatokat könyvben, megbüntethetnek / lecsukhatnak?

Figyelt kérdés
Én NEM fogyasztanék
2013. okt. 27. 18:50
 1/5 fospuska ***** válasza:
Nem,amennyiben a hozzájárulásuk nélkül nem írsz meg személyes adatokat, vagy az írás alapján nem lesznek azonosíthatóak.
2013. okt. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek igaza van, ha azt írod, hogy Csubánszka Ottó belőtte magát heroinnal, miután elpasszolta a napi adagot mint drogdíler, akkor lecsukhatnak, de ha csak azt írod hogy csuma csinálta akkor nem.
2013. okt. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A sztárokat ne is nevezd meg becenevükön, mert ha pl ezt írod : Buci piált és belőtte magát majd autóba szállt. Mindenki tudni fogja ki az.
2013. okt. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jo de ebben az esetben nyilvánvaló, hogy tudom, kik a drogosok. És mi van ha megkérdeznek rendőrök, áruljam el, kik ezek a személyek, hiszen tudom, kikről írtam. Ebben az esetben nem teszel eleget állampolgári kötelezettségeimnek, vagyis nem jelentem be a bűntényt.
2013. okt. 28. 16:59
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem leszel büntethető. A művészeti célra szinte bármit fel lehet használni kishazánkban...

Bár, ha valóban drogosokkal akarsz interjúzni, akkor legyen életbiztosításod...

2013. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!