Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a saját lakásomat egyeneság...

Ha a saját lakásomat egyeneságbeli rokonnak AJÁNDÉKOZOM, az illetékmentes?

Figyelt kérdés

És lehet ilyet csinálni csak egy köztünk megírt szerződéssel, és azzal bejelenteni a Földhivatalhoz vagy mindenképpen kell hozzá ügyvéd?

(a pénz miatt kérdezem)



2013. nov. 2. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Néha vannak olyan akciók, hogy ingyenes. Most éppen nem az. Ajándékozásnál dupla illeték van.
2013. nov. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

mit értesz akció alatt?


és dupla ??? hát én azt hittem, hogy az kedvezőbb, mint az adásvétel, mert valamikor 5-7 éve már csináltunk ilyet és az is ajándékozás volt, emlékszem h ügyvéd javasolta, hogy akkor olcsóbb.


na de és az se számít ebben az egészben, hogy egyeneságbeli rokon?


vagy akkor jobban jár, ha csak simán megörökli és úgy illetékmentes lesz neki?

2013. nov. 2. 08:41
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Az első hülyeséget írt. Egyenes ágbeli rokonnak ingatlan ajándékozása illetékmentes a 2010-es kormányváltás óta.

[link]


És jól teszed, ha ezt elintézed még a választásokig, mert ha ne adj isten visszajönnek a szocik, akkor ezt az adót is vissza fogják hozni.

2013. nov. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2013. nov. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Rosszul írtam, nem az illeték dupla, hanem az átírási költség, bocs.
2013. nov. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Keresem válasza:
Kedves 5/5 Ez is hülyeség így, ahogy írtad. Az átírási illeték továbbra is nulla. Ami megszűnt az annyi, hogy 4 mFt értékig 2 % volt az illeték LAKÓINGATLAN ADÁSVÉTEL esetén, most ez 4 %. Az emelés mértéke tehát 4 mFt felett 80 eFt.
2013. nov. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

de figyeljetek, nálam nem "lakásingatlan adásvétel" van, hanem AJÁNDÉKOZÁS!!!!


vagy most akkor már tényleg nem értem :(

ha 4 M Ft alatti az ingatlan értéke, akkor tehát ajándékozásnál egyeneságbelinek nulla az illeték? ne haragudjatok, nem tudom követni.

---

és a másik h szükséges hozzá ügyvédi ellenjegyzés vagy csak mi magunk egymás közt is megírhatjuk a szerződést és annyi? ha igen, akkor az kb mennyi pénz?

2013. nov. 3. 10:14
 8/10 Keresem válasza:
Azért írtam, hogy hülyeség, amit az 5 -ös írt! Meg aztán amit javításnak írt az is rossz. Ne foglalkozz vele! Neked illetékmentes az ajándékozás. 6600 Ft eljárási költséget kell fizetned. De ügyvéd is kell hozzá. Budapesti vagy? Segítsek?
2013. nov. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

háát segíthetnél, igen, ha ezt komolyan gondolod, akkor hálás lennék.


nem vagyok budapesti de közel vagyok hozzá, szóval nem probléma az oda jutás.


Te ügyvéd vagy? csak azért kérdezem, mert hát nagyon úgy áll a helyzet, hogy sajnos nem fogok tudni kifizetni százezreket de még tízezreket se, tehát legelőször ezt kéne tisztázni. de alapból tényleg köszi a felajánlást! ha komolyan gondoltad, akkor sztem privátban megbeszélhetnénk a részleteket.

2013. nov. 4. 09:08
 10/10 anonim ***** válasza:

Kozjegyzo kell (vagy ugyved), ugyanis a foldhivatal fele nem nyujthato be maganokirat.

A kozjegyzo tesz egy becslest hogy mennyi az ingatlan erteke, azalapjan szabja ki a kozjegyzoi dijat.

Partizezer forint, nem kell szazezrekre gondolni egybol.


A kozjegyzo annyiban jobb mint az ugyved, hogy erosebb, nehezebb megtamadni birosag elott (peldaul ha az egyik fiadnak ajandekozod a masik megtamadhatja hogy befolyas/kenyszer alatt cselekedtel, ilyesmire gondolok)

2013. dec. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!