Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 35. 000 Ft értékű átverés...

35. 000 Ft értékű átverés esetén ha feljelentést teszek akkor a rendőrség csinál valamit? (Mekkora összegtől számít bűncselekménynek? )

Figyelt kérdés
Levelezés bankszámlaszám minden megvan az esetről...
2013. dec. 11. 23:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontosíts
2013. dec. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Pontosabban mit?

Mármint mire kíváncsi még? :)

2013. dec. 12. 06:47
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Valamit csinál. Ha más nem, felvesz egy jegyzőkönyvet. Túl sok energiát nem fog belefektetni, ha meg is találják az illetőt, akkor is évekbe telik mire lesz belőle valami, de a pénzed valószinűleg sosem fogod már látni.
2013. dec. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A nevét lakcímét bankszámlaszámát tudom, egy telefonszámot megadott, de hamisat....
2013. dec. 12. 09:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Csinál, de ha látni akarod a pénzed fizetési meghagyást kell indítani, mert kártérítés nem a rendőrség feladata.
2013. dec. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Erről a fizetési meghagyásról tudna nekem egy kicsit bővebben írni ha nem lenne gond?
2013. dec. 12. 10:37
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyors és egyszerű nemperes eljárás.

Közjegyzőnél lehet indítani, gyakorlatilag bárkitől bármennyit (azért van összeghatár) követelhetsz így. Ha nem reagál rá, akkor végrehajtható. Viszont, ha adott határidőn belül ellentmondással él, akkor perré alakul, melyben bíróság előtt kell bizonyítani (kisértékű pereknél lehetőleg 1 tárgyalás alatt kell lerendezni az egészet).

2013. dec. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sajna ami néven van a bankszámla abból nem csak 1 darab van az országban, ami a hirdetésben ( [link] meg volt adva település ott találtam 1-et állítólag nem ő volt, ezt sajna se bizonyítani, se cáfolni nem tudom. Ilyen esetben is lehetséges? (Mármint úgy hogy a lakcímét nem tudom csak bankszámlaszám + név.)
2013. dec. 12. 18:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, tettél feljelentést vagy fizetési meghagyást? Mi lett az ügyből?
2020. dec. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!