Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Náci aranyat találtam a...

Náci aranyat találtam a kertben. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Egy ládát találtam a telkünkön egy épület romjai között.A rozsdás vasládában 18db egyenként 3,5 kilós aranyrúd volt náci pecséttel ellátva.Mi a teendő?Szólni a rendőrségnek?Adóköteles az arany?Mennyit nyúl le belőle az állam?Vagy próbáljam meg előbb más formába önteni és úgy jelentsem be?


Mielőtt rám szállna az APEH ez persze csak elméleti dolog.Azért nézzétek a híradót hátha.... :)


2009. dec. 2. 20:21
1 2 3 4
 1/39 A kérdező kommentje:
És ha nagy mennyiségben találok aranyfogakat elásva azt be kéne jelenteni?
2009. dec. 2. 20:23
 2/39 anonim ***** válasza:
96%

náci aranyat azért kellene bejelentened mert műkincs asszem, bár nmtom aranyrúd végülis nem felt erre majd válaszolnak.


de az aranyfog az tuti nem lenne gond.

2009. dec. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
97%
Én úgy tudom, hogy minden kincs, amit a földben találunk, az állam tulajdona. Be kell jelenteni. Az értékéből adnak valamennyit a megtalálónak. Nem sokat.
2009. dec. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Kösz a választ.Tehát nekiállhatok egy kis öntödét létrehozni.Az aranyfogakat úgy öntik egy sablonból igaz?
2009. dec. 2. 20:29
 5/39 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehetsz ekkor mázlista!!:) Vagy naiv..
2009. dec. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
97%
háhá én biztos hogy nem jelenteném be XD hogy húsz százalékkal kiszúrja a szemem ez a rabló kormány és valaki zsebretegye a pénzemet XD
2009. dec. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
97%
Igen, szabály szerint be kellene jelentened, aztán kiszúrnák a szemedet pár százezer forinttal. Mindig becsületes ember voltam, soha nem blicceltem a tömegközlekedésben, és az utolsó forintomat is tisztességgel leadóztam. De hogy egy ilyen lelet bejelentése és államnak leadása után egy életen át nem tudnék nyugodtan aludni, az biztos. Ennyi arany legalább 150 millió forintot ér, amelyből magamnak, családomnak, de még barátaimnak is örök életére biztosítani tudnám a nyugodt, gondtalan megélhetést. Sőt, a vállalkozásom bevételéből indítanék egy alapítványt, amelyből évről-évre rászorulókat támogathatnék. Ha 70 évig nem hiányzott senkinek, ezután sem fog. Biztosan megtalálnám a módját, hogy csendben, feltűnés nélkül megszerezzem, és tisztára mossam az értékét...
2009. dec. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
97%
Egy rudat BP-re vinnék egy múzeumnak, a többit megtartanám. Az államnak biztos nem adnám oda.
2009. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
97%

Munkanélküliség van, sokan a rezsit alig tudják kifizetni te meg oda akarod adni az államnak amit találtál?

Na ne már!

2009. dec. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
76%
ááá ez KAMU. Ti elhiszitek?
2009. dec. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!