Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz hogy januártól megszüntet...

Igaz hogy januártól megszünteti a kormány a nyugdíjjárulékot?

Figyelt kérdés
2009. dec. 3. 07:51
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Ezt a butaságot hol hallottad?

Nyugdíjjárulékot minden dolgozónak fizetni kell. A levont nyugdíjjárulék bekerül a tb.alapba, onnan finanszírozzák a tb. ellátások bizonyos tételeit. A járulékköteles jövedelem a nyugdíjad alapja. Ha nem fizetsz járulékot, akkor nem lesz nyugdíjad. Jelenleg ilyen egyszerű. Most lehet azt mondani, hogy mikor leszek én még nyugdíjas! Én amióta dolgozom, fizetem a kormány által törvényben meghatározott nyugdíjjárulékot,(38 éve) és fizetem az egészségbiztosítási járulékot is. A nyugdíjjárulék jogosít arra, hogy nyugdíjat kaphassak, az egészségbiztosítási járulékkal pedig jogosult vagyok egészségügyi ellátásra. Ilyen baromságot egy kormány sem vállalna fel, hogy eltörli a nyjárulék fizetését. A magánnyugdíjpénztárak miatt egyébként is nagyon sok ft-tal már nem rendelkezhet a tb.alap. Bárhonnan hallottad: hülyeség!

2009. dec. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Nem, de megbízható értesülések szerint ma reggel a Kossuth téren BMW-ket osztogattak.
2009. dec. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
12%
Ez a mosckos Kormány NEM, de majd A FIDESZ!!! Ráadásul nemhogy nem kell majd fizetni, hanem az állam az eddig befizetettet kamatosul fizeti majd vissza.
2009. dec. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
85%
Az előző két válaszolónak szeretnénk gratulálni, munkahelyi kollektívánk (3 db hölgy) nevében. Reakciójuk az emberi butaságra nagyon jó!! Szereztetek egy pár perc vidámságot nekünk. Köszi! De az eredeti kérdésnél maradva: a nyugdíjjárulékot nem fogja megszüntetni a kormány!
2009. dec. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudom, de az biztos, hogy most már a magánnyugdíjpénztár a mérvadó, hiszen oda minimum 8% maximum 10% megy, míg az állami nyugdíjkasszába csak 1,5%
2009. dec. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
21%
09:17 Kihagytad hogy havi 300.000Ft. apanázst fizet minden 18 év feletti magyar állampolgárnak,és Dubaiba utazhatunk minden hónapban :-))
2009. dec. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%

A második válaszolónak:

A hír igaz, de nem a Kossuth, hanem a Moszkva téren, nem BMW-ket, hanem Suzukikat és nem osztogattak, hanem fosztogattak.

2009. dec. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem mert nem lesz érdemes akkor "privatizálni".
2009. dec. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!