Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A laptopom ilyenkor kit illet?

A laptopom ilyenkor kit illet?

Figyelt kérdés

Van egy laptopom, amit 2012-ben vettem, saját néven van, aláírás, stb. az exemmel 7 évig voltunk együtt, viszont már nem (tavaly óta). a sztori nagy vonalakban annyi, hogy lefoglalták a laptopom, majd mikor kiadták, nem nekem adták ki, hanem az ex családjának. vissza szeretném kapni a laptopom, de hallottam valami olyat, hogy 5 év élettársi kapcsolat után a megvett tárgyak közös tulajdonnak bizonyulnak. valaki tudna segíteni, hogy ez hogyan értendő? mert nem tiszta. hogy az 5 év arra vonatkozik hogy nálunk volt-e 5 évig a laptop és utána minősül közösnek, vagy alapból ha már 5 éve együtt vagyunk és a laptop 1 éves, akkor is közös? és ha igen, akkor az exnek lemondó nyilatkozatot kell írnia?

kérlek segítsetek! nagyon fontos!



2014. márc. 3. 18:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Hát ez elég zagyva. Bejegyzett élettársi kapcsolat volt? Mi az hogy laptop vki nevén van? Kik vették el, és miért másnak adják vissza?


Amit ki lehet ebből venni, annyiból azt mondanám a cucc a tiéd. Olyan meg nincs hogy laptopról lemondó nyilatkozat. Amúgy olyan sincs hogy 5 év után a közös cuccok közösek. Hiába éltek együtt. 99%-ra veszem hogy nincs a kapcsolatotokról papír, hatóság előtt idegenek vagytok egymásnak. Pláne nem a szülei (vagy kik a családja?) vehetik el a laptopodat.

2014. márc. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A saját vagyontárgyak még házasság esetén sem lesznek SOHA közösek, szóval a laptop továbbra is a tied.
2014. márc. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
rendőrség foglalta le. majd miután átkutatták már visszaadták de az ex azt mondta h az anyjának és testvérének adják oda. elmentem ma hozzájuk, de nem adták oda. ilyenkor lehet kérni rendőri kíséretet?
2014. márc. 3. 19:03
 4/20 anonim ***** válasza:
27%
mi az hogy nem agyák vissza menyé be roncsá be érte ved el tölük oszt tipli apjuk faszát te dogosztá meg érte nem ök hogyha meg ki menek hozád a rendörök mutasd meg a laptop papirjait és aszt is hogy a te neveden van oszt nyasgem a rendörök ilyenkor nem tudnak teni semit sem max háboritásé tesznek fell jelentés de anyit meg ér föleg ha 100 ezer ft fölöt veted a tied nem az övéké nem legyél enyire idiota ha akrnak laptopot vegyenek maguknak ne másé kelyen
2014. márc. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
hűű utolsó! belefáradtam mire elolvastam..:D de köszönöm neked is és a többieknek is!
2014. márc. 3. 19:10
 6/20 TappancsMancs ***** válasza:

Pár dolog félre értődött itt. Élettársi viszonyhoz nem kell papír az csak lehetséges. Élettársi viszony papír nélkül is bizonyítható, nem úgy megy ez, hogy ha nincs valamiről papír akkor "idegenek" vagytok a törvény előtt. Ha maceráskodtok kivizsgálják és ennyi. A vagyonközösség itt meg abban tér el a házassági vagyonközösségtől, hogy nem közös minden csak simán (50%-50%) hanem a szerzés arányában oszlik meg. Ha te vetted a tiéd. Ha felesben akkor fele-fele. Ha nem bizonyítható ki milyen arányban szerezte akkor a bíróság szerint 50-50% -ot állapít meg.


Normális emberek között elvileg csak felhívod őket hogy mikor mehetsz érte és ennyi lenne. Próbáld ezt meg ha még nem próbáltad.


[link]


[link]


[link]

2014. márc. 3. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"de hallottam valami olyat"


Ez a kedvenc mondatom, barmilyen temarol is legyen szo. Mi lenne, ha nem a sarki fuszerestol kernel jogi tanacsot? Nincs ilyen, csak a bejegyzett elettarsi kapcsolatnak es a hazassagnak vannak jogi hatasai.

2014. márc. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 TappancsMancs ***** válasza:
Amúgy szerintem amíg nincs bizonyítva, hogy te vetted egyedül, addig előfordulhat, hogy kettőtök közül bármelyikőtöknek visszaadhatják. Hiszen a rendőrség nem tud feltétlenül erről ki mit vett. Tehát valamelyikteknek visszaadják és ők ezt letudták. Az kérdéses szerintem az exed hova van most bejelentve? Ha az anyukájához/testvéréhez ahova vitték vagy kiadták a laptopot, akkor jogi oldalról "nektek" adták vissza. Ha nem ott lakik az exed akkor te onnan elviheted mivel nem az övék. A jogi fórumon érdeklődhetsz pontosabban ezekről.
2014. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 TappancsMancs ***** válasza:
72%

"Az élettársi kapcsolat csupán az együttélés tényével jön létre, azaz hatósági közreműködés nem szükséges hozzá. Ebben az esetben is keletkezhet közös vagyon az élettársak között."


[link]

2014. márc. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

hjajjj...okoskodóó már megint. nem azt kértem hogy köss bele valamibe...hanem segíts ha tudsz. mellesleg, írtam én valahol hogy a sarki fűszerestől kértem tanácsot?! egy ismerősöm ismer egy ügyvédet...és tőle hallotta és elmondta..

jesszus

2014. márc. 3. 20:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!