Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házkutatás - Simon ügy? Azért...

Házkutatás - Simon ügy? Azért ez nem durva? Avagy mit is lehet találni egy házkutatáson? és mi ennek a kontrollja?

Figyelt kérdés

Tehát:

Leginkább azt szeretném érzékeltetni, hogy mennyire a mögöttes szándék a lényeg, aztán ehhez képest lehet a bizonyítékokat gyártani, igazgatni, formálni, stb.

Most nem?


Hát gondoljon valaki bele! Kimennek házkutatni 8-10-en, és lám, mit találnak? Nyilván, amit akarnak, na meg amit magukkal visznek, összefoglalva: ami az ügy céljait szolgálja, máskülönben az illető joggal léphetne fel indokolatlan rendőri zaklatás miatt, azaz már csak emiatt is "találniuk kell" vmit.


mi a jogi garancia arra, hogy ha már eleve vkit félre akarnak tenni az útból, akkor nem pont a házkutatást végzők "találják" azt, ami úgy pont a képbe illik, hogy legyen ok pl az előzetesre?


Ki tudja ezt ellenőrizni?


De mostz komolyan! Vagy a konkrét ügytől elvonatkoztatva: gondolj bele, betörnek hozzád, mint a banditák 10-en éjjel, neked esélyed sincs pl hogy kamerára vedd a házkutatást, mert simán nem engedik, és még "akadályoztatás" címén valahova oda is bilincselnek, na most ezek után, ki a fene tudja utólag bizonyítani, hogy mégis mi az amit tényleg ott volt, és mi az, amit ők vittek oda? Szépen megszületik a lefoglalási jegyzőkönyv, és utólag aztán képtelenség bebizonyítani, hogy márpedig az az X dolog nem is volt ott. Sőt, ha ezt felhozod, még téged csesznek meg, amiért a "rend őreit" hamisan vádolod, mert ahogy említettem, bizonyítékod eleve nem is lehet.


Tehát? Mi a megoldás erre?



2014. márc. 13. 09:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%
Simon Gábor a választások áldozata. Nyilván a képviselők túlnyomó többségének van néhány dugi százmilliója, mert erre számtalan csatorna kínálkozik az európai milliárdok felhasználása során, és azt is tudjuk, hogy a képviselők többsége, pártállástól függtelenül mindig csak egy fél Wartburgot meg egy vidéki vályogház 16-od részét ismeri be a vagyonnyilatkozatában. Ezt mindenki tudja. Simon most egy kampány áldozata, ütik is a vasat amíg meleg, hogy mindenki másról elterelődjön a gyanú, nem is csodálkoznék, ha elásott hullákat találnának a kertjében, lábszárcsontokat a hűtőben, meg még azt is bebizonyítják, hogy a felmenői is pedofilok voltak. Ilyen ez a játszma.
2014. márc. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nincs üldözési mániád? Nem fognak odatenni semmit, azért rendőrök. Másrészről meg lehet ők fognak felvételt készíteni a saját védelmük érdekében. Nem kell találni nekik semmit, így is úgy is jogos a házkutatás egy büntető ügyben.

Ennyi erővel ne menj orvoshoz, mert szándékosan megmérgezhet. Ne menj ki az utcára, mert bárki drogot tehet a zsebedbe és rád küldik a rendőröket.

2014. márc. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

igen, első válaszoló jól összefoglalta azt, amit én is gondolok, és könyörgök, nem csak fantázia, továbbra se tud senki olyan megoldást mondani, amivel biztosítani lehetne a házkutatás tisztaságát!


"nem fog oda tenni senki semmi, azért rendőrök"?

uhaa, ez kemény érv, be kell látni, de még mindig nem érzem, hogy ezzel garantálva lenne a tisztaság.

Ilyen alapon én is kikérem magamnak, hogy ugyan már mi a frászért jönnek, hát én azért vagyok becsületes állampolgár, h ne zaklassanak már. És akkor?


Lényeg a lényeg: NEM lehet bizonyítani, hogy a "talált" dolgok valóban ott voltak, de ha valaki mégis tudja, hogyan, árulja már el nekem!!!

2014. márc. 13. 10:14
 4/20 szántóvető ***** válasza:

mszp-s kérdező és 1. válaszoló: ezt nem tudjátok kimagyarázni,40000000000 Ft negyvenezermillió Ft felfoghatatlanul sok,az a min. h felforgatják a házát.

hogy tudott egy politikus ennyi pénzhez hozzájutni?talán nyomra bukkannak a házkutatás során.

2014. márc. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 szántóvető ***** válasza:
40000000000 Ft
2014. márc. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 szántóvető ***** válasza:
a gyik nem engedi kiírni számmal ezt a sok nullát,olyan nagy szám :) talán így: 40 000 000 000 ft.
2014. márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

A szomszédomnál ,ég a szoci rendszerben volt házkutatás. Valaki feljelentette, hogy lőszert rejteget.

Megjelent két civil ruhás rendőr. Igazolták magukat és felmutatták a házkutatási parancsot. Kérték a szomszédom, hogy nevezzen meg két szomszédot, ismerőst tanúnak. Én voltam az egyik. Átjöttek értem, igazolták magukat a rendőrök és közölték, hogy házkutatást fognak tartani a szomszédomnál. és menjek át tanúnak. Az okot nem mondták.

Mielőtt elkezdtek kutatni, kérték hogy egyikünk az egyik, másikunk a másik rendőr mellett legyen az egész idő alatt.

Igy a rendőröknek nem volt lehetőségük "találni" olyan dolgot, ami nem volt ott. (Igaz, hogy nem is találtak semmit).

Majd a jegyzőkönyvet is alá kellett írnunk.

Ha Simonnál 10-12-en kutattak, akkor ott is kellett volna lenn ugyanennyi általa felkért civil tanúnak.

A Rákosi időkben volt szokás "találni" valamit.

Az egyik osztálytársam apukájának az öccse nem jött haza a fogságból, hanem Amerikába ment. Onnan írt (1949-ben), az öccsének, aki válaszolt is neki.

Pár nap múlva éjjel megjelent két feketeruhás, akik a lisztes dobozban "találtak" 5 dollárt. (A család még nem is látott dollárt). Elvitték az apukát, és soha többet nem látta a családja.

Akkor most melyik rendszer gyakorlata szerint folyik a házkutatás?

2014. márc. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

te szántóvető, ha ennyiszer kiírod, még elhiszem ....


és a Simicska-Közgép vagy MTK-Deutsh? az smafu?


ezeket mennyire becsülnéd? ott miért nincs házkutatás?

2014. márc. 13. 11:02
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
Szántóvető válaszoló, akarja a fene kimagyarázni. Nekem senkim Simon Gábor. Csak tárgyilagosnak képzelem magam. Ez a kampány része, egy minden eszközt bevető bosszúhadjárat, akármelyik politikai oldalról jön és szerintem akármelyik politikai oldal képes is erre.
2014. márc. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Házkutatás az kell minden esetben ha a gyanúsított okot adott rá. Most függetlenül attól, hogy Simonhoz mennek, de kimennek mindenkihez. Kimennek a drogfutárhoz, a gyilkossági helyszínhez, meg adócsalókhoz, pénzsikkasztókhoz is.

A házkutatás célja nem az, hogy odategyenek valamit, hogy lám bűnös! Hanem az, hogy találjanak perdöntő bizonyítékokat. Gondolom nem voltál még házkutatáson. Házkutatás alatt nem csak a rendőrök vesznek részt. Részt vesz 2 kameraman aki rögzíti a teljes házkutatást. Részt vehet Simon ügyvédje is, aki bár nem nyúlhat semmihez, de "szemmel tarthatja" a rendőröket. Szóval ez nem úgy megy, hogy odateszek valamit..:)

Arról nem is beszélve, hogy Simon házkutatás célja az, hogy találjanak arra bizonyítékot, hogy a pénz honnan van, kinek a keze van még benne, esetleg az afrikai útlevél mellett van-e más útlevél vagy bármi ami azt sejteti, hogy Simon el akarna szökni. Azért ennyi pénzről tuti kell lenni valami íratnak, vagy szerződésnek..Főleg ha azt mondja, hogy ő csak a vagyonkezelője volt. Akkor ennek írásos dokumentumoknak kell lennie. Na ezeket keresik, és nem drogot amit becsempészhetnek..

Ezért jogos a házkutatás, végül is minden gyanúsított átesik ezen.

2014. márc. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!