Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényes az autóban kamerát...

Törvényes az autóban kamerát működtetni?

Figyelt kérdés

A mostani ptk. módosítás kapcsán jutott eszembe, hogy mi vonatkozik arra, ha valaki egy járművön, motoron helyez el "akció" kamerát?

Olyat, amivel a forgalmat, az utcát videózza, amiben természetesen az utcán tartózkodókról is készül képmás.



2014. márc. 18. 08:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Vannak ideősek, akik a nyakukban láncként (vagy sapkán) hordanak biztonsági kamerát. Akkor ez is kérdés.
2014. márc. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Saját célra semmi gond nincs vele, tehát ha nem publikálja.
2014. márc. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
#2 rosszul tudod, most jött be a változás ami szerint már ha nem publikálod akkor is büntethető vagy... :)
2014. márc. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3, akkor bocsánat. :)

De nem igazán értem, akkor fotózni sem szabad a várost, a túristáktól elszedik a gépeket? :))

A legsötétebb kommunizmusban volt ilyen.

2014. márc. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, volt is nagy sajtóviszhangja a dolognak. Ezzel gyakorlatilag bármelyik újságot, portált, tvadót bármikor elhallgattathatják, hiszen nem kérdezhetnek meg mindig mindenkit, hogy lefotózhatják-e...

A dolog lényege, hogy ha valaki nem járul hozzá, hogy te őt fotózd, de mégis lefotózod és ő feljelent akkor attól függetlenül, hogy publikáltad-e a képet te büntethető vagy. Az autóban, utcán fotózásnál az a kibúvó, hogy a kutyát sem érdekli, hogy te fotózol, tehát senki nem fog feljelenteni. Más a helyzet akkor, ha újságíró vagy és lefotózol egy politikust amint egy kávézóban kenőpénzt vesz át. Ebben az esetben te is megütöd a bokád ha ő utólag feljelent.


Köszönjük fidesz :)

2014. márc. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is agyaltam már ezen a kérdésen.


A magánember lényegében védve van. Ugyanis ez ptk, tehát nem rendőrségi ügy. Perelnie kell. Per esetében tudnia kell a nevemet, címemet, illetve bizonyítania kellene, hogy én fotóztam.


Egy újságíró esetében ez gázabb dolog, mert ott sokszor céghez tartoznak és nem tud így kibújni. Tehát szerintem a kamera nem gáz így.

2014. márc. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

már szinte az összes rendőr járőr autóban van, meg a felsőbb kategóiájú autókban előre és hátra beszerelt kamera, plussz, van mikor a visszapillantó tükör a kocsiban, az is első hátsó kamerával felszerelt.

Nem ezt szankcionálja a törvény, hanem azt, ha te konkrétan egy embert odamész és lefotózol az engedélye nélkül, na akkor indítható polgári peres eljárás, és pl ott nem adod meg a neved, címed hogy feltudjon jelenteni, hívhat rendőrt, aki hivatalból kimegy, és a rendőrséi jegyzőkönyv alapján magánvádas eljárást indíthat ellened.

remélem tudtam segíteni.

2014. márc. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
az illető fog magánvádas eljárást indítani, a rendőr max a jegyzőkönyv alapján az adatokat adja ki neked, hiszen márc.15. től ez egy új ptk paragrafus lett.
2014. márc. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Tehát motoron kerékpáron, autóban (mint a sok orosz Youtube videó) nem okoz problémát? Tehát fel lehet mondjuk tölteni a youtube-ra?ű


Mondok egy példát, itt van egy külföldi ember vagy magyar, tök mindegy, és levideózza a várost, és azon több ember szerepel és feltölti a youtube-ra hogy pl Szeged motorral vagy Budapest Andrássy út vagy akármi, akkor ezt nem bünteti a törvény?


Vagy valaki észreveszi magát akkor perelhet?

Mi a megoldás? Törölni a videót? Kitakarni az arcát? Vagy ez nem perelhető dolog.

2014. márc. 18. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!