Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem tudok leguggolni, sántítok...

Nem tudok leguggolni, sántítok, úgy megrúgdosta a combon krav magán az edzőm. Ezt büntetlenül megteheti bárki egy ilyen órán?

Figyelt kérdés

Nov óta járok,nincs küzdősportos előképzettségem.Megsértődött valaminn ,és elkezdett rám rúgni.Annyira megfájdult a combom,hogy nem tudtam ráállni,hogy visszarúgjak vagy elmeneküljek a teremből, de még ordítani se tudtam,annyira sokkot kaptam. Milyen jogszabályok vonatkoznak egy ilyen edzésre? Ezt a magyar jogrendszer szerint büntetlenül megteheti? Nálatok is van ilyen direkt 8 napon túl gyógyuló sérülést okozás szándékosan?

Várom a trollkodásokat, ügyvédek/jogászok válaszát és ötleteit és egyéb gyakorlott küzdősportosok tapasztalatát és ötleteit.

30/n



#edzés #krav maga #sérülés #frusztráció #sértődés #8 napon túl gyógyuló testi sértés
2014. márc. 18. 09:59
 1/9 anonim válasza:
15%

Kérdező, a te hibád hogy bevetted a kravmaga divatszövegét, elmentél eleve egy ilyen edzésre egy semmi kis krav instruktorhoz.. Ennyit ér neked az önvédelem.. amatőrhöz mész el.. a kravmagát ahol csak lehet lehúzzák, és okkal. Mert egy nagy kalap szemét az egész.


Edzésen az edződ bármit megtehet, sérülések az edzés velejárói, még a csonttörés (baleset) is.


Menj normális edzésre, keresd a lágy stílusokat, a sértődékeny hisztis kravmagásokat meg felejtsd el.. nem is értem miért járnak nők kravozni.


Kb. azért amiért fogyasztószereket szednek meg flabeloszoznak: hiszékenyek vagytok :(


És mindez nem a krav edződ hibája, nincs semmiféle jogi alapod támadni őt.

2014. márc. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Írtatok alá papírt amin szerepel, hogy minden felelősség a tiéd? Ha igen akkor nem tehetsz semmit, az a papír mindent hárít. Ha nem akkor viszont feljelentheted.
2014. márc. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Fiatal, kiscsikó koromban egy-egy sérülés után azt mondta a sensei, hogy majd ha a véremmel megtöltök egy medencét, akkor elmondhatom, hogy megmásztam az első lépcsőfokot.

Ne picsogj!! :D

Egyébként hagyd ott a krav magát, lehúzás, bohóckodás az egész, magyar szinten pedig ritka gyengén oktatják.

2014. márc. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
25%

Burkolt antiszemitizmus :)))


Ez igen! És tényleg :D

2014. márc. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

3as!

de poénosak vagyunk...:)

2014. márc. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kovpet ***** válasza:
59%

Kizártnak tartom, hogy tényleg 8 napon túl gyógyuló a sérülésed. Meg úgy általában, az egész történet sántít.

Én is krav magáztam sokáig, de egy ilyen elképzelhetetlen lett volna. Történtek kisebb-nagyobb sérülések, de az, hogy egy nőt (de férfit sem) szándékosan megüssön-megrúgjon az oktató, azt nem hiszem el.

Ha tényleg megtörtént, akkor beszélj a KMG-sekkel és nem sokáig lesz instruktor az oktatód.

2014. márc. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Először is egy harcművészeti/küzdősport/önvédelmi edzésen a sérülés elszenvedése egy általános dolog. Úszni is csak a vízben lehet megtanulni! Nincsen olyan küzdősport edzés, ahol nem történik valami sérülés. Aki önvédelmet akar tanulni, az vállalja be ezt is. Simogatással nem lehet megtanulni bunyózni. A nővérem például kézilabdázik, egyszer úgy jött haza, hogy felrepedt a szemöldöke, mert meccsen bekapott egy könyököst. És? Nem hisztizett, pedig ez csak kézilabda.

Másrészt én a krav magát nem ismerem annyira, ugyanakkor defendóztam (a defendo nagyon hasonló a krav magához).

Az ilyen önvédelmi rendszereknél van egy fajta olyan edzés, ahol a lélekjelenlétet tesztelik. Engem is anno el kezdett keményen sorozni az edző, igaz ő ütött és nem rúgott, de ez most nem lényeges. (Nekem is lett egy monoklim) Amikor bikából el kezdenek püfölni, akkor kell lenni annyi lélekjelenlétnek, hogy valamelyest ellentámadj vagy kitörj onnan valahogy. A lényeg, hogy nem szabad pánikba esni, mikor nyomás alatt tartanak.


"Nov óta járok,nincs küzdősportos előképzettségem."

Ez egy nagy hiba volt. A krav maga, defendo, CQC önvédelmi rendszerek nem fognak megtanítani verekedni/harcolni. Az ilyen edzéseken csak erőszakos konfliktusokat próbálnak minél reálisabban szimulálni, majd azt tanítják meg, hogy az ilyen szituációkban, hogyan viselkedj, és milyen taktikával próbálj ellentámadni illetve elmenekülni. Az elméleti része ezeknek a dolgoknak nem rossz, csak kár, hogy a gyakorlatban nem működik megfelelően. Miért? Mert nem tudnak, sem ütni, sem rúgni, sem pedig test-test ellen harcolni. Minden krav maga/defendo/CQC oktató jártas más küzdőstílusokban is, sőt nincsen olyan krav maga oktató aki kizárólag csak a krav magához ért. (Az én defendo oktatóm is ökölvívó edző egyben. De ismerek olyan krav maga oktatót is, aki pedig 2 danos hapkidós is.)


Szóval Kérdező előbb 1-2 évig el kellett volna járni valamilyen más küzdősportra, ahol szerzel némi rutint bunyóból. Ha már valaki tud alapszinten ütni/rúgni, akkor mehet a stratégiai része a dolognak, vagyis adott esetben a krav maga. Előképzettség nélkül egyik önvédelmi rendszer sem jó, és hiába mondják a krav maga oktatók, hogy "Lehetsz gyenge 160 cm magas, 45 kilós vézna gyenge félénk bölcsész lány is, a krav maga annyira hatékony és gyorsan elsajátítható önvédelmi rendszer, hogy akár egy 180 cm magas 95 kilós kigyúrt késsel felfegyverzett kancigányon is könnyen felülkerekedhetsz. Ráadásul az izraeli hadsereg különleges alakulata, az FBI, CIA...kutya hímvesszője..is ezt alkalmazza." Ez csak a tipikus reklámduma.


Az igazság pedig az Kérdező, hogy egy olyan 16 éves kamaszlány 2-3 évnyi ökölvívó tudással előbb fogja tudni magát megvédeni (vagy legalábbis több esélye lesz), mint magának a 30 éves nőnek 5-6 évnyi krav maga után.


Szerintem krav magázzon tovább és mellette járjon el valami küzdősport edzésekre. Az ökölvívást ajánlanám, a legtöbb bokszedzésen van hobbysta edzés is (akik nem versenyeznek), az ilyen hobby bokszedzésre olyanok járnak, akik pont a Te korosztályod. Ha az én nagynéném 45 évesen el tudta kezdeni a bokszot, akkor neked is menni fog. :D

2014. márc. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is jártam 1,5 évig, nekem jó tapasztalataim voltak.


Amúgy meg ez nem a sakk-klub, benne van a pakliban, hogy megsérülsz. Menj el társastáncra, ott garantáltan nem fognak felrúgni.

Egyébként meg tényleg úgy kezdődik, hogy aláírtunk egy papírt. Most hogy akarod őket beperelni? Kérem megrúgtak egy küzdősport edzésen???? Egy bokszoló meg tegyen feljelentést mert kapott egy jobb-egyenest??

2014. márc. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
50%

30-at rugott ram az edzo szandekosan. Tudta, h nem tudom kivedeni. Nem irtunk ala papirt. Azota elegem lett, hogy az edzesek ott nem a tanitasrol szoltak, hanem egy oregedo , flusztralt pasas hatalmi harcairol.


Most atmentem egy mma edzesre. Ott soha nincs fenyegetes, osszeveres. Vigyazunk egymasra. Soha nem fenyeget senkit az edzo es soha nem ver ossze senkit, mert kiment inni. O a mai napig sikeres versenyzo. Versenyeket nyer es kiegyensulyozott az elete. Az edzesek sokkal farasztobbak, mint kravon, de megse serulunk az edzo kis idegbeteg kirohanasai meg hatalmi harcai miatt. Olyan nem problema, ha mi is nevetunk egy viccen .

Azt az edzest csak az ellensegeimnek ajanlom. Ott nem lehet tanulni. Az a krav edzo szegyent hozott az egesz izraeli nepre es a krav magara. A krav egyesuletek kitiltanak. Mas tanitvanynak lerugta a fulet es beszakadt a dobhartyaja. Lattam, hogy szandekos volt a rugas. A pasas tokeletesen celoz. Volt, akinek felszakitotta a szemoldoket. Az az oktato elvezi, ahogy rettegnek tole es elvezi nezni, ah szenved mas.

Aki meg azt elvezi, hogy kethavonta jar egy edzesre, mert leserul es fel kell epulnie, akkor menjen olyanra.

2015. okt. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!