Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Személyi elvesztése után...

Személyi elvesztése után megmarad a személyi számom, vagy a kártyával együtt új szám generálódik?

Figyelt kérdés
2014. márc. 31. 15:38
1 2
 1/11 Andizsuzsi ***** válasza:
72%
A személyiden nincs rajt a személyi számod. Nem veszik el, életed végéig elkísér.
2014. márc. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az okmányazonosítóról beszélsz,vagy a hátoldalán lévő hosszú relációs jelekkel tarkított kódról?
2014. márc. 31. 15:54
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A személyi igazolványon nincs rajt a személyi szám, az a lakcímkártyádon van. Egyébként az nem változik, az mindenkinek egyedi.
2014. márc. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Andizsuzsi ***** válasza:
59%
A személyi számról beszélek, mert te arról kérdeztél.
2014. márc. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akkor inkább a lényegre térek:

Elvesztettem a személyimet,ezért igényeltem egy újat,ki is fizettem stb.,elindult a folyamat.

Rá pár napra megtaláltam.

És nem tudom,hogy mit tegyek,mert a felsőoktatási intézménybe való felvételi jelentkezéshez megadtam a személyim számát.

És nem tudom,hogy menjek el az okmányirodába,és vonjam vissza a kérelmemet,vagy ha már fizettem érte,akkor megvárom az újat.

És én megvárnám az újat,mert akkor legalább kevesebb dolgom van már,de lehetséges,hogy az új személyinél újra kell hitelesítenem/változtatnom kell a jelentkezésemen.

A felvételinél az Okmányazonosító utáni számot kellett megadni.

2014. márc. 31. 16:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor az igazolvány számáól beszélünk, nem a személyi számról. Várd meg az új igazolványt, a fősulin meg szólj, hogy új igazolványod van, és módosítsák a számát.
2014. márc. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az bonyolultabb.Akkor inkább szólok az okmányirodában,hogy nem kérek újat.
2014. márc. 31. 16:28
 8/11 Andizsuzsi ***** válasza:
45%
Nem hiszem, hogy az igénylést vissza kellene csinálni. A felvételinél semmi gondot nem jelent, ha mész beíratkozni, akkor már az újjal mész. Ennyi. Ha pl. közben lejárna a régid, akkor is új lenne augusztusig.
2014. márc. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem lesz semmi kavarodás,hogy a felvételi elfogadásánál,már nem létező a személyi igazolvány?
2014. márc. 31. 16:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kapsz új személyi számot, na
2015. máj. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!