Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem vettem át az ELMŰ...

Ha nem vettem át az ELMŰ kikapcsolásról szóló levelet, akkor nem fogják még kikapcsolni az áramot?

Figyelt kérdés
Küldtek tértivevényes levelet. Az ügyfélszolgálatos mondta, hogy valami 4ezer Ft-os számla, amit ha nem fizetek be kikapcsolják az áramot. Nem vettem át a levelet, mert a tértivevényt nem találtam utólag. Így bontatlanul érkezik vissza a levél, ilyenkor mi van ? A mobil számom meg e-mail címem megvan az ELMŰnek azt nem hívtak. Ugye ilyenkor nem jogos kikapcsolni az áramot?
2014. ápr. 2. 16:24
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Dehogynem. Az, hogy a levelet nem vetted át, az senkit nem érdekel. Ha tartozásod van, azt be kell fizetni. Bár elsőre nem szokták kikapcsolni az áramot, ahhoz azért legalább 2-3 hónappal csúszni kell.
2014. ápr. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Ugye nem gondolod komolyan, hogy ennyivel meg lehet úszni?
2014. ápr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Ha nem fizeted be amit kell, kikapcsolják, függetlenül attól hogy te átvetted-e a levelet vagy sem! 4000 Ft-os számlán vacakolsz? Ha kikapcsolják, és újra akarsz áramot, neked kell fizetni a több tízezres, ki és visszakapcsolás díját is! Kell ez neked?
2014. ápr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:

Az két külön dolog, hogy átvetted-e a levelet, illetve, hogy a levél kézbesítettnek tekintendő-e.

Erősen javasolt a hátralék rendezése.

2014. ápr. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

"A 2014. március 15-én hatályba lépő új Polgári Törvénykönyv (2013. évi V. törvény) megváltoztatja az elévülés szabályait. ...

Az új Polgári Törvénykönyv az elévülést megszakító körülmények között már nem említi a követelés teljesítésére irányuló írásbeli felszólítást. Míg eddig minden egyes írásbeli felszólítás megszakította az elévülési időt, azaz az elévülési idő mindegy egyes alkalommal meghosszabbodott 5 évvel, ez a törvényi lehetőség a jövőben már nem adott. "


[link]

2014. ápr. 2. 16:46
 6/28 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem vettem át édesapám halotti anyakönyvi kivonatát, akkor még van esély, hogy életben legyen?
2014. ápr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Jogszerűen csak tájékoztatás után kapcsolhassák ki
2014. ápr. 2. 17:52
 8/28 anonim ***** válasza:

"Jogszerűen csak tájékoztatás után kapcsolhassák ki"

...de, csak szerinted!

[link]

Kereskedelmi Üzletszabályzat 2014. január 1-től.

X./3. POSTAI KÉZBESÍTÉSRE VONATKOZÓ SPECIÁLIS RENDELKEZÉSEK

(54. oldal)

3.4 Tértivevényes Ajánlott Küldemények

Az E.ON Energiakereskedelmi Kft. csak a jogszabályban kifejezetten meghatározott küldeményeket köteles a rendszerhasználó részére Tértivevényes Ajánlott Küldeményként megküldeni.

„Ha a Tértivevényes Ajánlott Küldemény lakossági felhasználó részére történt kézbesítése azért volt sikertelen, mert a posta a küldeményt „nem kereste” vagy „az átvételt megtagadta” jelzéssel adta vissza az E.ON Energiakereskedelmi Kft.-nek, akkor a küldeményt – az ellenkező bizonyításig – a postai kézbesítés megkísérlésének napját követő tízedik munkanapon kézbesítettnek, a címzettel közöltnek kell tekinteni akkor is, ha a küldeményről, vagy annak tartalmáról a címzett ténylegesen nem szerzett tudomást.

Amennyiben a kikapcsolási értesítés kézbesítése a fenti esetek miatt sikertelen, a kikapcsolás végrehajtható.!!

55. oldal!

2014. ápr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:

"A mobil számom meg e-mail címem megvan az ELMŰnek azt nem hívtak."

X./4. E-MAILBEN, SMS-BEN ÉS FAXON TOVÁBBÍTOTT KÜLDEMÉNYEKRE VONATKOZÓ SZABÁLYOK

Ha az E.ON Energiakereskedelmi Kft.-nél a felhasználó értesítési címeként telefax szám, illetve e-mail cím is rendelkezésre áll, az E.ON Energiakereskedelmi Kft. a megadott telefax számra, illetve e-mail címre történő továbbítással is küldhet küldeményeket a

>>> számlák és a kikapcsolás előtti utolsó írásbeli felszólítás kivételével<<<. (hocpá!!)

2014. ápr. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Kit érdekel az eon üzletszabályzat, amikor a tőrvényt erősebb azt nekik is be kell tartaniuk, ha én mint ügyfél írok egy saját üzletszabályzatot, hogy nem kapcsolhatják ki sosem, akkor sosem kapcsolják ki ?


Nem küldtek levelet, ha küldenek törlöm, így nem lehet bizonyítani hogy megkaptam. Hoppá :P

2014. ápr. 2. 19:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!