Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelentett valaki mobiltelef...

Feljelentett valaki mobiltelefon kézben tartása miatt a rendőrségen, ilyenkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Kaptam egy idézést a rendőrségről, hogy ekkor és ekkor egy parkolóban mobiltelefonnal a kezemben majdnem balesetet okoztam, ami nem valós állítás. Beidéztek a rendőrségre és tanúként hallgatnak meg.... Mire számíthatok? Illetve annyit megtudtam, hogy egy névtelen levélben jelentettek fel, ilyenkor hamid vádért feltudom jelentei a "jó akarómat"? Megtalálja valaha a rendőrség, vagy foglalkozik vele? Előre is köszönöm a válaszokat, jogi témában nem vagyok otthon!
2014. ápr. 11. 06:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A mennyiben a vádra nem mutatnak fel bizonyítékot, akkor ellenkeresettel vagy panasszal élhetsz.

El kel menni az idézésre, elmondani, mi történt, és jelezni, hogy élni akarsz viszontvádas jogoddal.

2014. ápr. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi van,ha a "jóakaród"egy térfigyelő kamera?
2014. ápr. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az oké, hogy élhetek viszont váddal, de ha névtelen levélben adták fel mit érek vele? Megtalálhatják? Vagy csak húzódik az ügy a végtelenségig?

Nem kamera volt, névtelen levél.

2014. ápr. 11. 07:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ismeretlen tettes ellen lehet feljentést tenni
2014. ápr. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
És van rá esély, hogy megtalálják?
2014. ápr. 11. 07:52
 6/10 anonim ***** válasza:
"...ekkor és ekkor egy parkolóban mobiltelefonnal a kezemben majdnem balesetet okoztam, ami nem valós állítás..." De mi a valoság? (szerinted??) Bizonyitékok nélkül nem fognak elmarasztalni.
2014. ápr. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én nem emlékszem ilyenre, az tény, hogy telefonáltam, egyik ismerősömre csörögtem rá, hogy ki engedik-e vagy még várni kell és ez a parkoló belterületén történt. Semmi olyan nem történt, ami miatt behívtak...

A kérdés továbbra is az, hogy a névtelenül feladott levél tulaját meg tudják-e keresni a rendőrök, hogy mi ez az egész feljelentősdi

2014. ápr. 11. 11:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha a másik félnek több a tanúja mint neked ,akkor szopás lesz a vége. Ugyanis a mai,pláne Március 15.ei törvények értelmében még úgy vaktában fotókat sem lehet készíteni,így nem várható el,hogy esetleg fényképpel bizonyítsa a felperes. Ilyen esetekben elég,ha többen állítják,hogy rájuk hoztad a szívbajt. Egyébként, ha jobban belegondolunk "csak úgy" senki nem szán időt az életéből,hogy feljelentgessen másokat. Tehát vagy tényleg telefonálgatás közben okoztál majdnem balesetet,vagy olyan béna sofőr vagy , hogy a feljelentő azt hitte,hogy ilyen "majdnem balesetet" okozni csak telefonálás közben lehet, ezért írta azt,hogy telefonáltál vezetés közben.
2014. ápr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, de mint írtam egy névtelen levélben jelentettek fel. Ilyen esetben mire számíthatok? Gondolom, mivel név nélkül tette, nem kíván több időt szánni egy levélnél rá, ilyenkor a rendőrség megkeresi, hogy mi a pálya? Na, de ha névtelen a levél, hogyan keresné meg? Ez esetben semmi komolyra nem kell számítanom?
2014. ápr. 11. 20:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Az a névtelen, biztos a parkoló őr,akinél van be kötve a parkoló figyelő.
2014. ápr. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!