Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mire való a pénzmosás? Miért...

Mire való a pénzmosás? Miért van rá szükség?

Figyelt kérdés
Sok bűnügyi filmben találkoztam vele, és érdekelne miért csinálják.

2014. máj. 3. 16:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha komoly bűnöző vagy nem koltkezhetsz világba, mert a Nav rád száll.

Úgy h kell róla papír, h honnan van a pénz.

Ez meg úgy néz ki, h x bankárnak odaadod a pénzed, ő eltesz 20%-ot, a maradékot meg kiutalja neked, mint hitelt, persze hivatalosan papírral, amivel tudod bizonyítani h miújság.

Vagy nyitsz egy kocsmát, kiallitasz egy raklap fiktív számlát, h neked milliós bevételed volt, mondjuk az áfát itt is bukod, de tiszta a pénz.

2014. máj. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy illegálisan szerzett jövedelmet (például a drog terjesztésből származó pénzt) egy legális forrásból származó jövedelemként tüntetnek fel (például kínai étterem vagy vegytisztító). Az állam előtt így ezt a jövedelmet feltűnés nélkül elkölthetik.
2014. máj. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Az adóhatóságok ellenőrzik a bevételeidet és kiadásaidat. Ha többet költesz, mint amennyi pénzed elvileg lehetne, akkor ellenőrzik, hogy honnan a többlet. A pénzmosással az illegális bevételedet legálissá teszed, így azt is beleszámolják a bevételedbe, így máris több a bevétel, mint a kiadás, és senki nem indít vizsgálatot ellened.
2014. máj. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Elöször is,itt nem párezer forintról van szó.Tehát rendszeresen van illegális bevételed(tiltott szerencsejáték,ember,stb csempészés,prostik,)Akkor a látszatot fen kell tartani,hogy ezt nem a munkanélküli segélyedből.8 órás állásodból tartod fenn a 6 Db luxus kocsid.Na ehez kell a pénz mosás.Olaj,drog bárók,mágnások,földbírtokosok.
2014. máj. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Most már értem, köszönöm a válaszokat.
2014. máj. 3. 16:46
 6/14 anonim ***** válasza:
30%
Mi is csináltunk ilyet. Én mostam anyám vasalta. Minden szombaton. Discónk volt a 90-es években. Olyan tipikus falusi . Annyi papírszázas jött össze a büfében a sok piából meg kajából hogy csak na. Ha emlékszik itt valaki a régi papírszázas minőségre érti miről beszélek. Én mártottam a vízbe a százasokat anyám meg vasalta így szép ropogósak lettek. Jaj azok a régi szép idők.
2014. máj. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Ha emlékszik itt valaki a régi papírszázas minőségre érti miről beszélek.

Azt hiszem te sem érted,minek hazudozol itt?

2014. máj. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
28%

ebbe elég sok bankár halt már bele, hogy nem tudott a pénzekkel elszámolni!

könnyen adják, de ha nem tudod visszaadni, amire garanciát vállaltál, akkor kapsz egy kubai nyakkendőt!

2014. máj. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%
18:45 Nem értem miért mondod hogy hazudok. Azért mert valami nem veled történt meg még nem biztos hogy hazugság. Gondolom magadból indulsz ki.
2014. máj. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%
Istenem kár volt lealacsonyodni a te szintedre.
2014. máj. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!