Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Köteles vagyok az addig...

Köteles vagyok az addig megtett út viteldíját megfizetni, megtéríteni, ha a taxisofőr ittas volt, karambolt okozott, sérülésem nem lett, de vele a célomhoz nem értem oda?

Figyelt kérdés

2014. máj. 21. 13:01
1 2
 1/13 szántóvető ***** válasza:
57%
nem mert nem teljesítette amit vállalt.
2014. máj. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem, mert ő akkor nem is taxisofőr volt, hanem csak egy ittas "civil".
2014. máj. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Dehogy vagy köteles. Még te tehetnél feljelentést veszélyeztetésért.
2014. máj. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

Ezért a taxivállalat biztos nem klérne pénzt. De amennyi utat megtett veled azt ki kellene fizetned ha követelné tőled.


Ha én Bécsbe akarok menni és Párizsi utat kérek, de kiugrok Bécsnél, attól még fizetnem kell, hogy nem a végcélhoz értem.

2014. máj. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

" Ezért a taxivállalat biztos nem klérne pénzt. De amennyi utat megtett veled azt ki kellene fizetned ha követelné tőled.


Ha én Bécsbe akarok menni és Párizsi utat kérek, de kiugrok Bécsnél, attól még fizetnem kell, hogy nem a végcélhoz értem."


Ezt a választ te sem gondolod komolyan ugye?

A két dolog köszönőviszonyban sincs egymással. Ha Te Bécsnél kiszállsz, az a Te döntésed, tehát fizetned kell. Itt nem erről van szó.


Pl el akarsz jutni 3 utcával arrébb, mint a fenti esetnél, de az első utcánál a sofőr hibájából /az ittas vezetés bűncselekmény/ karambol van, akkor miért kellene kifizetned?


Nem mondom kétszer se, hogy a sofőr ellen alapból eljárás indul talán még kérni sem kell, és a taxitársaság örülhet ha nem megy rá a gatyája is erre.

2014. máj. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

az a pár ezres mit sem számít!

Ennek a taxisnak nyilván véget ért az élete...

Nem ez lesz neki a baj, hogy nem fizettél!

2014. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

"Pl el akarsz jutni 3 utcával arrébb, mint a fenti esetnél, de az első utcánál a sofőr hibájából /az ittas vezetés bűncselekmény/ karambol van, akkor miért kellene kifizetned?


Nem mondom kétszer se, hogy a sofőr ellen alapból eljárás indul talán még kérni sem kell, és a taxitársaság örülhet ha nem megy rá a gatyája is erre."


Miért ne indulna büntetőeljárás ellene? Ezt senki nem vitatja. De a fizetési kötelezettség független ettől, az polgári peres eljárás. Szolgáltatott valamemnnyit, X km-t amiért simán kérhetné a pénzt.

2014. máj. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Ha nekem kihoznak egy felkesz pizzat pl annak se kell kifizetnem a tesztajat.
2014. máj. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem vagy köteles. Ezt a helyzetet a polgári jog úgy nevezi, hogy elehetetlenülés, ugyanis valamilyen ok miatt a szerződést nem tudta valamelyik szerződő fél teljesítzeni, vagyis jelen esetben a taxisofőr. A Polgári Törvénykönyv 6:180. § (2) bekezdése alapján, "ha a teljesülés lehetetlenné válásáért az egyik fél felelős, a másik fél szabadul a szerződésből eredő kötelezettségei alól".


Ezek alapján, mivel egyértelmű a másik fél miatti lehetetlenülés, így neked nem kell megfizetni még az egyébként ténylegesen megtett útszakaszra a viteldíjat.

2014. máj. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Magántaxi-társaság, pár taxissal, aki vitt, ő ott a góré, az atyaisten, aki akár ki is rúghat taxisokat.(Más kérdés, hogy akkor vehet fel másokat, taxiengedélye meg gondolom nem mindenkinek van, de legalábbis nem annyi embernek,ahánynak jogosítványa.)

Tehát főnök nincs. Csak a Jóisten, meg a taxis kamara, ha van olyan.

2014. máj. 21. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!