Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elektronikai terméket visszavi...

Elektronikai terméket visszavihetem, ha mégsem kell? ha igen, meddig? és le kell vásárolnom, vagy nem muszáj?

Figyelt kérdés

2014. júl. 19. 08:48
 1/5 anonim ***** válasza:

legtöbb helyen nem veszik vissza...

max akkor ha ki van írva h 14 napos visszafizetési(elégedetlenségi) garancia...

2014. júl. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 tomala ***** válasza:

A fogyasztóvédelmi jog lényegében csak az online vásárlás esetén ismeri az indoklás nélküli fogyasztói elállás lehetőségét (8 napon belül), abból az okból kifolyólag, hogy ott nem tudtad közvetlenül megvizsgálni vásárlás előtt, hogy mit veszel.


Ettől eltekintve adásvétel nem feltételesen köttetik. Azt vedd meg, amiről tudod, hogy kell.

Az, hogy "mégsem kell" a jogalkotó szerint a te bajod - és ha a kereskedők szempontját is figyelembe vesszük, igazuk is van.

Ha neked nem kell, jogod van eladni másnak.


Ennek ellenére vannak cégek, ahol bizonyos időn belül (általában 3 nap) a nem hibás terméket is visszaveszik, ha bontatlan a csomagolás, de fontos, hogy ezt nem azért teszik mert ez jogszabály alapján kötelező, hanem maguktól, azért, mert esetleg ezzel szeretnék megnyerni a vásárlók bizalmát.

Így hát ilyenkor azt is ők döntik el, hogy visszafizetik-e a vételárat, vagy csak levásárlásra adnak lehetőséget.

De még egyszer mondom, az sem jogellenes, ha egyáltalán nem veszik vissza a hibátlan terméket.


A "ha nem elégedett, visszafizetjük az árát" típusú garanciák becsapósak, mert alaposan meg kell indokolni, hogy miért nem vagy elégedett. A "mégsem kell" nem elég.


A hibás termékekre vonatkozó szavatosság és garancia meg más tészta.

2014. júl. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Most változott meg 14 napra. De ez is csak arra van alapvetően, hogy amit a neten vásároltál, nem fogtad a kezedben, így nem láttad élőben. Viszont most már az árubemutatókon vett cuccokra is vonatkozik, a boltban vásároltakra nem. Mondjuk ez is olyan dolog, hogy van, ahol nem tudod sem kipróbálni, sem meggyőződni róla, hogy mit veszel. Én így jártam egy nagy hiperláncnál, amikor GPS-t akartam venni. Nem tudtam megnézni működés közben. Az egy dolog, hogy nem tudja fogni a jelet, de a térkép attól még megjelenne egy utolsó állapotában. És itt nem arról van szó, hogy azért akarom kipróbálni, hogy működik-e. Az már garanciális hiba.
2014. júl. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 PWDKaller válasza:
Fizikai vásárlás 3 nap kivéve ha pl beleesik vasárnap és ha az üzlet zárva van mert akkor a legközelebbi munkanap. Netes rendelésnél 8 munkanap a csomag átvételétől számítva nem a rendelés dátumától !Vannak olyan netes boltok ahol a 8 helyett 10 -14 napot is vállalnak ,de ezek a helyek külön kiemelik ezt ha nincs kiemelve akkor alap 8 !
2014. júl. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

PWDKaller!


"3 nap..."


Én kereskedő vagyok, ráadásul webboltot is üzemeltetek...


Megadnád a paragrafus számát a 3 napra vonatkozóan?! Mert szerintem Te a fazont kevered a szezonnal.

Ami arra vonatkozik - ha boltban vásárolsz és hibás a termék (ebbe biztosíték hiba nem számít bele) visszaviheti és kicserélik a vásárlónak!


A webboltban vásárolt terméket köteles az eladó visszavenni 14 naptári napig - ha vevő meggondolja magát!

De vissza kell juttatni 28 napon belül...

2014. júl. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!