Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrendeletben milyen adatok...

Végrendeletben milyen adatok szerepeljenek a végrendelkezőről és az örökösről?

Figyelt kérdés

Név, cím, születési idő, igazolvány szám, lakcím?Ez mind kell?Vagy elég esetleg csak a név és lakcím?

Továbbá:ha a kitagadott örökösnek családja is van, akkor bele kell foglalni, hogy családjával együtt van kitagadva az örökségből?


2014. aug. 22. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Okosabb, ha ügyvéddel vagy közjegyzővel készítteted. A kitagadásnak is vannak törvényi feltételei.
2014. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De beteg vagyok (rokkant), nem tudok személyesen elmenni, hivatalba.Házhoz ,meg nem tudom kijön-e.Meg drága is lenne szerintem jegyző meg ügyvéd.

És egyébként honnan fogják tudni, hogy tényleg én írtam saját kezűleg?Tanú mindenképpen kell?

2014. aug. 22. 20:26
 3/5 anonim ***** válasza:
A közjegyzők, ha felkéred kimennek házhoz is, ha akadályoztatva vagy.
2014. aug. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"akkor bele kell foglalni, hogy családjával együtt van kitagadva az örökségből?"


Belefoglalhatod, mivel a kitagadott helyébe az ő örökösei lépnének. Őket viszont legfeljebb kizárhatod (ha kitagadásra okot adó dolgot nem tettek) az öröklésből, és ha neked leszármazottaid, akkor köteles részre úgyis jogosultak.

2014. aug. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nekem nem vér szerinti leszármazottaim, hanem az elhunyt férjem lányáról van szó, aki nekem csak nevelt lányom.Becsaptak, tudták hogy nem értek már a hivatalos dolgokhoz és jelzálog szerződész irattak alá velem, így vettek fel a házamra 3 millió forintot, én hülye jószívű belementem mindenbe meggondolatlanul, mert sajnáltam őket.

És most mindent velem fizettetnek vissza!Amit nekik bocsátottam kölcsönbe, velem fizettetik!És még ők is örökölnének!A járadékom mind kikövetelik, itt maradok egy fillér nélkül.Nem tudok senkihez fordulni, csak egy kedves szomszédom van, aki néha rám néz és segít, de ő sem tud sokat tenni értem.Nagyon kiszolgáltatott vagyok.Szeretnék mindent visszavonni, kizárni ezeket mindenből!Csak az a kérdés, hogy hogyan?

Ha kihívom a közjegyzőt az mennyibe kerülne?Mert sajnos a pénzem elveszik.Már a rendőrségre is gondoltam, hogy feljelentem a "lányom", de hogyan tudnám én ezeket bizonyítani?Még az irataimat is elvették!Még igazolványom sincs nálam!El vagyok keseredve.

2014. aug. 23. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!