Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A jogban hogyan fektették le...

A jogban hogyan fektették le a közös képviselő leváltását? Mi kell hozzá? Pl. Egy közgazdász diploma elegendő?

Figyelt kérdés

Arra szeretnék választ kapni,hogy milyen végzettséghez kötött a közös képviselői "állás",mekkora többséggel kell az új jelöltet megszavazniuk a lakóknak,mikor hívható össze ilyen célzattal egy lakógyűlés,és hogy meg kell-e indokolni a leváltás kérelmét!

A mi képviselőnkből elegem van,és gondoltam elvállalom!Itt élek amióta megszülettem,ismerek mindenkit,tudom mik a fő problémák...lassan meg lesz a közgazdász diplomám is!Sokkal emberségesebb ügyintézést szeretnék a lakóknak...csak nem tudom pontosan mi ennek a helyes útja!!!Köszönöm az esetleges válaszokat!!!!


2010. jan. 19. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézz utána a Google-ban,ott a társasházakkal kapcsolatos törvényről és alkalmazásáról több linket is találhatsz.
2010. jan. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vagy szakirányú műszaki végzettség kell hozzá vagy társasházkezelői tanfolyam. Először azt végezd el. A lakók 10%-a bármikor felkérheti a közös képviselőt közgyűlés összehívására, illetve, ha nem teszi, az őközülük választott személy is jogszerűen megteheti. Utána a közgyűlés egyszerű többséggel szavaz. Csak akkor van esélyed, hogy téged válasszanak, ha a többiek is elégedetlenek a jelenlegivel és benned megbíznak. De ahogy így elnézem, kissé még tapasztalatlan vagy: egyrészt az nem olyan jó buli, hacsak nem vagy korrupt, sok munkával jár, folyamatosan ki vagy téve a lakók kifogásainak, műszakilag is érteni kell hozzá, pontosan ismerni a Társasházi Törvényt (hiszen még azt se tudtad, hogy hol nézz utána!), különböző megbízható mestereket ismerni. Munka mellett sok, munkaként meg több házból lehet csak megélni.
2010. jan. 20. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A szakirányú végzettség alatt társasházkezelői tanfolyamot kell érteni. Ez a tanfolyam a társasházkezeléshez szükséges jogi, gazdasági, műszaki ismereteket biztosítja. Ezt a szakképzettséget adó tanfolyamot nem kötelező elvégezni, ha tulajdonostárs vagy abban a házban ahol közös képviselő akarsz lenni.


Menj fel a Társasházi társasház honlapra (tht.hu), és töltsd le onnan az új társasházi törvény teljes szövegét, a tavaly október 2-án megjelent kormányrendelettel kiegészítve. (Regisztráció szükséges).

2010. jan. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utána néztem sok mindennek,de több helyen is mást olvastam,ezért írtam ide,hogy hátha valaki "tisztán lát" !De fogok beszélni egy ügyvéddel is erről...Abban igazad van hogy tapasztalatlan vagyok ezen (!) a téren,de mindenképpen úgy gondolom,hogy jobban el tudnám látni a feladatot mint aki most van!Itt élek amióta megszületett,a közgazdász diplomám pedig alátámaszthatja,hogy a pénzügyi területeken nem vagyok "vak" !Azt viszont nem értem miért kell műszaki végzettség?

Abban sem vagyok biztos, hogy a mi képviselőnknek lenne bármiféle hasonló papírja is!

2010. jan. 20. 18:42
 5/6 anonim ***** válasza:
8.57 vagyok. Nem kötelező a műszaki végzettség, de jól jön a szakértelem a javításoknál-karbantartásoknál. Most a kérdés kapcsán én is beleolvastam az új törvénybe, és a tanfolyam is csak üzletszerűen végzett társasházkezelőknek kell. Célszerű szerintem számvizsgálóként kezdeni, akkor betekintést kapsz a közös képviselői munkába, de mégse te végzed.
2010. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mindent bele !!! Ha akarsz pikk-pakk belejössz. Ami igaz,hogy ez felelősséggel jár (jogi -akár anyagi)! Nálunk most lett leváltva, és komoly jogsértései ellenére is sokakat elvakított a "csöpögése" ! Az emberen, az embereken múlik ! Ha úgy érzed menni fog, jóra törekszel, és mindent meg is teszel ezért, nem lehet olyan akadály, amit le ne győzz !!!
2011. ápr. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!