Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha låtom hogy valaki...

Ha låtom hogy valaki lopja a biciklimet akkor a tolvajt leüthetem?

Figyelt kérdés
2014. okt. 7. 12:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

(Egyébként egyszer velem volt egy hasonló. Épp léptem ki a boltból mikor látom, hogy egy 10-12 év körüli cigány gyerek épp akar felpattani a bringámra. Elkapott az ideg. Ráordítottam, ő megijedt és eldobta a bringát és elkezdett árkon bokron rohanni. Tuti ha ott elkapom akkor kapott volna.)

2014. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Leütheted, de ha a rendőr meglátja, villamosszékbe kerülsz, welcome to Hungary :)
2014. okt. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%
Csak,ha Magyar ember lopja.
2014. okt. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 kovpet ***** válasza:
83%

Megakadályozhatod őt a jogellenes tettében, így megvédve a tulajdonod. Eközben nem okozhatsz indokolatlan erőszakot.


Magyarul: rákiáltasz és ha elfut, akkor nem futhatsz utána és vághatod kupán. Ha nem fut el, akkor kitépheted a kezéből a biciklit. Ha ellened fordul, akkor megvédheted magad a támadással szemben.


Az egészben az a baj, hogy utólag bizonyítani kell a dolgot és ő nyilván nem fog igazat mondani, tehát ha nincs tanúd, akkor csak óvatosan.

2014. okt. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
19%
Természetesen le. ÉS a nála fellelt eszközöket is jogodban áll elkobozni.
2014. okt. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 kovpet ***** válasza:
38%
Aki nullára pontozott, az mondja már meg legyen szíves, hogy miért tette. Mert válaszoltam a kérdésre, de közben elfelejtettem cigányozni? Vagy miért?
2014. okt. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Gondolom azért pontozott le, mert már elvileg nincs arányosság a jogban. Magyarul alkalmazhatsz kisebb erőszakot is, ha szép szóval nem megy. Csak aránytalanul durva nem lehetsz, ergo nem ütheted le a cigánygyereket egy kalapáccsal, ha fogja a biciklidet.


Bónuszként megteheted azt is, hogy odaláncolod valamihez és kihívod a rendőrséget.

2014. okt. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kovpet ***** válasza:

"mert már elvileg nincs arányosság a jogban"


"Csak aránytalanul durva nem lehetsz"


:)

2014. okt. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8: Ne köss belém. Ez alatt azt értettem, hogy Amerikában sem lőhetsz agyon valakit, ha lopja a biciklidet, de ha késsel neked támad, akkor igen.


Régebben itthon úgy ment a dolog, hogy csak akkor verhettél be valakinek, ha ő is bevert neked. Most már ez nincs... Viszont nem ölhetsz meg valakit azért, mert bevert egyet. Érted?


:)))))

2014. okt. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kovpet ***** válasza:

Én értem, csak te értelmezed rosszul a dolgokat :)


A jogszabály csak kicsit változott.

"Régebben itthon úgy ment a dolog, hogy csak akkor verhettél be valakinek, ha ő is bevert neked. "


Nem, ez régen sem teljesen így volt. Régen is volt megelőző védelem, csak most kicsit kibővítették. De az, ha már majdnem üt, az nem megelőzés. A támadás megkezdettnek tekinthető, ha pl ütésre emeli a kezét. Régen is és most is.


Régebben bizonyos esetekbe köteles voltál kitérni a támadás elől. Most már ez nincs. Meg van a sokat idézett "éjjel, csoportosan, stb" alakzat, amikor vélelmezheted az ártó szándékot. Meg a már említett kiterjesztett megelőző védelem. Kb ennyi.



Azt kijelenteni, hogy "már nincs arányosság" azért kicsit meredek :)

2014. okt. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!