Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki eltudná mondani pontosa...

Madara89 kérdése:

Valaki eltudná mondani pontosan hogy az internetet miért akarják megadóztatni és hogyan továbbá hogy mennyi az esélye ennek a dolognak és ha elfogadják is mikorra várható hogy életbe lép?

Figyelt kérdés
már ncoron láttam hogy kivan irva a torrentek mellé egy bizonyos összeg nem tagadom amint megláttam megilyedtem és arra gondoltam hogy folyamatosan egyre lejebb csúszik ez az ország ilyesztő sebességgel.De remélem ez csak egy jól kivételezett vicc amit valaki csak kitalált és elterjeddt.
2014. okt. 22. 15:27
 1/4 Tepee ***** válasza:
69%

Ha elfogadják, akkor 2015-től lép érvénybe. A szolgáltatókat adóztatnák adatforgalom után (150 Ft/GB), de most már úgy hallom, ügyfelenkénti limit lenne, kb 700-1000 Ft maximum.

Ezt az összeget a szolgáltatók valószínűleg ránk terhelik majd, mint ahogy a bankokkal vívott háború eredménye is ez lett. Remélem, ebből nem lesz ugyanúgy semmi, mint abból, hogy az, hogy a gyerekek után még egy szavazat járjon. Mindkettő radikális lépés lenne az őrültség felé, valamint mindkettő az emberi jogokat sérti.

2014. okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hogy az internetet miért akarják megadóztatni ezt azoktól kell megkérdezni, akik ezt a törvényt hozták.
2014. okt. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

"A szolgáltatókkal fizettetnék


Rogán Antal, a nagyobbik kormánypárt frakcióvezetője arról beszélt, hogy most is ragaszkodik ahhoz – folytatta –, hogy az adatforgalomra kiterjesztett adót is a szolgáltató cégek fizessék, ezért módosításokat fognak javasolni a benyújtott adótörvény-javaslathoz. Jelezte továbbá, hogy célszerűnek tartják egy adófizetési felső korlát bevezetését, „annak mintájára és mértékében, ahogy ez a beszédalapú telefonálásra korábban elfogadott adótörvényben szerepel”."


szolgáltató cégek fizessék - és a szolgáltató cégek pedig honnan veszik a pénzt ehhez?

Tele lesz tartozással az internet szolgáltató cég. Csődbe fog menni, mert a felhasználók már nem fognak tudni ennyit megfizetni. Törvény helyett, akár már most is felszámolhatnák az internet szolgálató cégeket.

2014. okt. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mind mindent, ezt is úgy próbálja meg eladni a kormány, hogy "fizessenek a szolgáltatók". Telekommunikációs különadó, tranzakciós különadó... Persze a szolgáltató sem tud mit tenni, mint áthárítani. Csak aztán az emberek nem a kormányt fogják utálni, hanem a mocskos multi szolgáltatót.
2014. okt. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!