Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megállná a helyét a fogyasztóv...

Megállná a helyét a fogyasztóvédelemnél/hírközlési hatóságnál az a beadvány, hogy a "korlátlan" internetes díjcsomagok 300GB-os havi adatforgalmi korlátja a vásárlók megtévesztése?

Figyelt kérdés

Arra szoktak hivatkozni, hogy az ő díjcsomagjuk "IDŐBEN KORLÁTLAN", holott időben gyakorlatilag MINDEN internetszolgáltatás korlátlan (ha kihúzod valahogy az 500GB-os mobilnettel, akkor az is). Legalább is én még nem hallottam olyan csomagról, amit pl: csak este, vagy hétvégén lehetne használni. Úgyhogy ez az "időben korlátlan" dolog teljesen nonszensz...

Az, hogy a szerződésben benne van a (szerintük) "extrém" használat kitétele, még nem ellensúlyozza azt, hogy megtévesztésre alkalmas módon használják a "korlátlan" kifejezést...

Főleg azt szeretném megtudni, hogy ezen az alapon vajon nyerhetnék e pert? A hűségszerződéstől való elállás lenne a cél, kötbér fizetése nélkül.

Előre is köszönöm a válaszokat!



#internet #fogyasztóvédelem #korlátlan #extrém használat #hírközlési hatóság
2014. okt. 25. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

300 GB elég nagy csomag ahhoz, hogy NORMÁL internet-használatra elég legyen.

Nyilván ha torrentezel....

2014. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerintem meg NEM elég, pláne az olyan sávszélességek korában, amikor 300Gb forgalom egy nap alatt is összeszedhető...

De ezen a vonalon nem fogok vitát nyitni, a feltett kérdésre szeretnék választ kapni.

2014. okt. 25. 13:56
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Amennyiben kifejtik a szerződésben hogy mit értenek a korlátlan használat alatt, úgy nincs esélyed pert nyerni.

Tehát pl. .... korlátlan* internethasználat áll rendelkezésre...

*300GB-ig

2014. okt. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 BlackSword ***** válasza:
Nem tudom hol olvastál ilyet, de én ilyen korlátozással még nem találkoztam sehol...
2014. okt. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem találtam semmi arra vonatkozó kitételt, hogy a "korlátlan" internet hozzáférés fogalma ki lenne fejtve, és le lenne írva, hogy a korlátlan tulajdonképpen nem is korlátlan. Viszont már a "korlátlan" szót sem nagyon találtam meg a szolgáltatásaik leírásaiban...

Az ASZF-ben ilyesmi van azért: "korlátlan Internet hozzáférést és forgalmat biztosít". Bár lehet, hogy ez is csak az őskori betárcsázós netnél szerepel XD

A szolgáltatásaik leírásaiban csak az üzleti csomagoknál van feltüntetve, hogy: "Nincs adat feltöltési és letöltési korlát".

Tehát úgy néz ki, hogy a UPC NEM FORGALMAZ KORLÁTLAN INTERNET SZOLGÁLTATÁST MAGÁNSZEMÉLYEK RÉSZÉRE!

Ezzel nem ártana tisztában lenni mindenkinek, mielőtt hűségszerződést köt náluk.


Egyébként csak elméleti síkon érdekel a téma, engem nem korlátoztak még le soha, pedig mindig átlépem a havi 300Gb limitet (viszont már figyelmeztettek). De hallottam róla, hogy van akinek lecsökkentették 90%-al a sebességét, és ugyanúgy teljes árat kell fizetnie. Ha ezt esetleg velem is megtennék, akkor egyszerűen lemondanám az előfizetést, és szolgáltatót váltanék (mondjuk a DIGI-re).

2014. okt. 26. 01:27
 6/8 A kérdező kommentje:

BlackSword-nek:


"a Szolgáltató túlzott mértékű használatnak tekinti azt az esetet, amikor az egyéni Előfizető adatforgalma egymást követő három hónap átlagában a 300 Gigabyte forgalmi mennyiséget meghaladja (extrém használat).

Amennyiben az egyéni Előfizető az extrém használatnak minősülő adatmennyiség 80%-át eléri, a Szolgáltató erről értesíti az egyéni Előfizetőt, a jogkövetkezményekre történő figyelmeztetéssel, és egyúttal felhívja a szerződésszegő magatartástól való tartózkodásra.

Ha az egyéni Előfizető forgalma meghaladja az extrém használatnak minősülő átvitt adatmennyiséget, akkor

a Szolgáltató az egyéni Előfizető szolgáltatásnak sebességét jogosult korlátozni. Amennyiben az egyéni

Előfizető a szerződésszegést a Szolgáltató jogkövetkezményekre történő felhívása esetén sem szünteti

meg, azaz adatforgalma az értesítést követő hónapban ismételten meghaladja a 300 Gigabyte adatmennyiséget, a Szolgáltató a szerződést az ÁSZF 12.3.3 pontjában foglalt

rendelkezéseinek megfelelően felmondhatja.

A Szolgáltatás korlátozása a jelen pont alkalmazása szempontjából az egyéni Előfizető által igénybe vett

Internet-hozzáférési csomaghoz rendelt adatátviteli sebesség maximum 90%-os lassítását, azaz a rendelkezésre álló sávszélesség csökkentését jelenti. Ez az alacsonyabb sebesség továbbra is –időbeli korlát nélkül– lehetővé teszi az egyéni Előfizető számára, hogy a Szolgáltatást teljes értékűen használhassa.

A szolgáltatás korlátozásának időtartama alatt az

egyéni Előfizető az egyedi egyéni Előfizetői szerződésében meghatározott havidíjat köteles fizetni, mely díj a korlátozásra okot adó időszakban megvalósult, a fentiekben meghatározott extrém használat ellentételezéséül szolgál."

2014. okt. 26. 01:33
 7/8 BlackSword ***** válasza:

Igen, de ez mind feltételes módban van, ráadásul nem is szokták alkalmazni... Ez egy amolyan nyitva hagyott kiskapu, ráadásul abból az időszakból való, amikor még nem volt mindenkinek korlátlan nete, és sokaknak meg is hekkelték a vonalát, és így hatalmas tartozásuk lett a szolgáltató felé... Ezért is figyelmeztettek, hogy gebasz van...


De Te is írtad, hogy volt már hogy átlépted, de veled mégsem történt semmi... Más meg azt mond, amit akar... A szolgáltatóját meg mindenki szidja... Ráadásul a UPC-t szinte mindenhol szeretik, ahol átlagban jól működik, még azon az elavult koakszon is...

2014. okt. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

BlackSword:

Épp itt az oldalon is van egy kérdező, akit valóban lekorlátoztak...

Mondjuk ez 2011-ben történt. Nem tudom azóta mennyit fejlődött a UPC, de most is ugyanúgy fenyegetőznek, szankciókat helyeznek kilátásba ha nem tartod be a 300GB adatforgalmi korlátot. Egyébként én pont fordítva hallottam (fórumok alapján), mindenki utálja a UPC-t. Én kivétel vagyok, mert én nagyon is meg vagyok elégedve velük. Legalább is addig, amíg le nem korlátoznak...

2014. okt. 26. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!