Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jelzálogjoggal terhelt ingatla...

Jelzálogjoggal terhelt ingatlanon kinek van elidegenítési és terhelési tilalma, a jelzálogjog ezt automatikusan magába foglalja?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Természetesen a Banknak! El akarnád adni?
2010. jan. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, de nemcsak bank tehet jelzálogot, szerződés is keletkeztethet. Azt szeretném tudni, hogy önmagában a jelzálog magában foglalja e az elidegenítési és terhelési tilalmat.
2010. jan. 26. 17:03
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, mert a tulajdoni lapon rajta van, hogy kinek van jelzálog joga az ingatlanon. Ez szerintem hasonló, mint a haszonélvezeti jog, hogy hiába nem tulaj a haszonélvező, nélküle nem lehet pl. eladni az ingatlant.
2010. jan. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De el tudod adni csak készpénzes vevőt kell találni. Először adásvételi előszerződést kell kötni a vevő annyi kp-t ad neked amiből tehermentesíted az ingatlant, ha tehermentesítetted akkor jöhet a végleges adásvételi. Én is így csináltam
2010. jan. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha úgy gondolod a kérdést, hogy eladható-e, akkor igen a válasz, de persze a bank tudtával. Az ügyvéd úgyis tudja, aki az adás-vételt intézi, hogy honnan milyen papírokat kell beszerezned.
2010. jan. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!