Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nagyszülő után örökölne 5...

Nagyszülő után örökölne 5 unoka mivel a szülők már meghaltak! Végrendelet nem készült, de az egyik unoka gyámja volt a nagymamának! Ez mennyiben befolyásolja az örökösödést?

Figyelt kérdés
Nem mellékesen a nagyi még élt 5 unokábol kettőt patronált több millió Ft-al is, lakással! Még a maradék 3 unoka az utcán vagy éppen ahol tudott ott aludt! Ez számít valamit?
2014. okt. 31. 12:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
szerintem itt semmi nem befolyásol semmit, az 5 unoka ugyanolyan arányban örököl...
2014. okt. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem számít életében kinek mennyit adott, hiszen ezt senmi nem tratja számon, senki nem számolta és nem jegyezte ellen hogy ennek ennyi annak annyit..

Természetesen egyenlő arányban örökölnek majd!

2014. okt. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Nem befolyásol semmit, mind az öten örökölnek, a jogot nem érdekli, ki mennyit kapott korábban.
2014. okt. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
9%

Az előzők nagy butaságot írnak.


1. Az, hogy "gyámja" volt (amúgy gondnoka, nem gyámja) semmit sem befolyásol, hacsak nem kötöttek tartási szerződést. - Ez nem következik a gondnokság tényéből, attól függetlenül lehetséges, de messze nem biztos.

2. Az életében ajándékozott vagyon az osztályra bocsátás során elszámolásra kerül. Ehhez lásd a Ptk. szabályait.

2014. okt. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ! És a gyámja a nagyinak önkéntesen a többi unokától függetlenül miért veheti ki a nagyi pénzét a bankból? Még nem volt örökösödési tárgyalás sem!
2014. okt. 31. 12:33
 6/11 anonim ***** válasza:
11%

Nem veheti ki.

Nincs olyan, hogy "örökösödési tárgyalás", hanem hagyatéki eljárásnak hívják, melynek során a közjegyző a hagyatékot tárgyaláson adja át.

És már írtam, hogy nem gyámja volt (gyámja csak KISKORÚNAK lehet!!!), hanem gondnoka...

Tisztázd magadban a fogalmakat, különben sosem fogod megérteni a dolgokat!

2014. okt. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Olvastam erről a gondnokság alá helyezésről abban az állt h a gyám igen a gyám :) Dönt az örökösödési feltételekről :/
2014. okt. 31. 12:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor mesélj a köteles részről is.
2014. okt. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A lakás, ha okiratba lett foglalva és a közjegyző hitelesítette, akkor az nem képezi az örökség tárgyát. Bírósághoz lehet fordulni, de amit közjegyző aláír, azt max Isten fellebbezheti meg úgy, hogy esélyes legyen az örökösök szempontjából.
2014. okt. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
11%

Hiába ragaszkodsz a hülyeséghez: nem gyám, hanem gondnok.

Gyámja, most írom le másodszor: csak kiskorúnak lehet.


A gondnok pedig nem dönt az "örökösödési" feltételekről.


Nem tudom, honnan szerzed az infóidat, de valaki nagyon félrevezet.


De, ha nem hiszel egy ügyvédnek, akkor meg nem tudom, miért kérdezel egyáltalán!? Máskor a tanácsadásért óradíjat számolunk, én próbálok neked segíteni, erre itt értetlenkedsz.


Komolyan, nem értem, miért akarok még néha segíteni embereknek...

2014. okt. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!