Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi munkaviszony kell...

Mennyi munkaviszony kell minimálisan a munkanélkülihez?

Figyelt kérdés
Van aki azt mondja egy év van aki fél évet mondott nekem.
2014. nov. 4. 17:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Hivatalosan, egy év bejelentett munkaviszony, vagy ha mostantól szeretnéd, akkor az alkalmi munkaviszonyból számított bejelentéseid(napok száma), el kell hogy érje a 365 napot.
2014. nov. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 BlackSword ***** válasza:
Egy év... De pl a megbízásos munkaviszony nem játszik...
2014. nov. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Négy év.
2014. nov. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Álláskeresési járadék a neve, és bárki bármit mond, három éven belül kell 360 (!) napot felmutatni.

Szabályai: 1991. évi IV. tv. (Fltv.) V. fejezet, 25. § - 29. §.

2014. nov. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Saminho válasza:

Sziasztok ! Kérdező ne haragudj hogy ide írom !

Én a Kőkertnél vagyok (sajnos) 20 éves Magyar pályakezdő voltam (jó kiindulás mi ? )de csak a kőkert jött mint munkalehetőség :( Kérdésem én már 1 éve ott vagyok de nem mint állandós hanem egy program keretében 2-3 néha 6 havonta hosszabbítják a szerződést de ott szeretném hagyni mert hallottam hogy 1 év után a munkanélküli azt az összeget adja 2-3 hónapig segélyként amit kapok most és ez alatt az idő alatt elkezdeném a jogosítványt csinálni és lényegében elszabadulni a cégtől ! Szóval ha kérdezik bent hogy szeretnék-e még maradni és azt mondom hogy nem attól még kapnám a segélyt amennyi a fizetésem ?

Ne haragudjatok a fogalmazásomért és hogy ide írtam !

2014. nov. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!