Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tudok még valamit tenni?...

Tudok még valamit tenni? Tavaj év végén exem meghuzott anyum kocsijával egy másik kocsit.

Figyelt kérdés
Valamikor idén év elején meg küldte a K&H hogy a kár 300 e Ft. Akkor szóltam exemnek hogy megjött a kárösszeg, hogy rendezi?!. a válasz "természetes" sehogy volt. Sajnos csak a napokan találtam meg a kárbejelentőt amin "szerencsére" rajta vannak a személyes adatai és hogy a kárt elismeri (bár a lakcime már nem az ami akkor volt, de tudom az ujat) Azóta már vett a nevére kocsit. Ha bemegyek a K&H hoz tudnak az ügyel még kezdeni valamit? Át tudom rá ruházni a "bírságot" ???
2008. aug. 13. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A biztosító felé a biztosított felel. A biztosított a harmadik fél által okozott kárért viszont kártérítést kérhet.

Tehát a biztosított rendezi a biztosító felé a kárt, aztán polgári peres úton érvényesítheti a valódi károkozón.


Amúgy a kötelező felelősségbiztosítás azért az, mert annak "terhére" fedezve vagy. Tehát a kárt megfizetni nem kell, csak ha nem fizeted meg, malus-ba kerül a biztosított. Ez igazolható kár, tehát alap lehet a perre...

2008. aug. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ohh... ez nem túl bíztató, mivel a nagybátyja ügyvéd :S érdemes 300 e Ft ért pereskedni ilyen ügyben?
2008. aug. 14. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!