Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi az a büntetés, amire...

Mi az a büntetés, amire számíthatunk, és mi az a büntetés, amit MAXIMUM kaphatunk?

Figyelt kérdés

Az lenne a szituáció, hogy kb 2hete egy haverommal egy baráti összejövetelben/házibuliban elköltöttük minden pénzüket. Amikor már kezdett oszlani a társaság, mi is elindultunk hazafelé gyalog. Nagyon fáztunk és bementünk egy xy nevű hipermárketbe, és ott haverom kibontott egy 230Ft-os popcornt, én meg voltam oly merész, hogy beleettem. Kifele menet a biztonságiak behívtak a kihallgató szobába, ahol bevalltuk, hogy mi bontottuk ki. Kihívták a rendőrséget, velük is beszélgettünk. Személyi igazolvány nem volt nálunk, és a popcornt se tudtuk kifizetni (mivel előtte minden pénzünket elköltöttük ugyebár. ). Bilincsbevert kézzel bevittek a rendőrségre, ahol jegyzőkönyvet írtak, stbstb. Tegnap érkezett a levél, hogy kihallgatásra kell mennünk (lesz ott gyámhatóság, meg mindenről kihallgatnak minket, azaz itthoni helyzet, anyagi helyzetek, ilyesmi). (kérek mindnekit, hogy a kérdésre válaszoljon, és ne kezdjen el dobálózni mindenféle jelzőkkel, főleg ne a fajtánkra vonatkozóakat, mivel MAGYARok vagyunk. )

én idén 17/F haverom idén 15/F


2010. jan. 30. 23:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

szerintem semmi.. de már maga a kérdés is kamu gyanús.. 230 ftért nem hiszem, hogy ez történik. Vagy több volt mint 230 vagy csak hülye vagy. mindegy


20.000Ft alatt nem bűncselekmény csak szabálysértés, legrosszabb esetben pénzbírság. pont.

2010. jan. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem kamu a kérdés,tényleg ez történt és eléggé érdekel,hogy mire számíthatunk.úgy tudom,hogy a sim szabálysértés is 20000-50000Ft-ig terjedő pénzbírsággal járhat.


Egyébként le volt írva a kérdésben,hogy ne dobálozzon senki mindenféle jelzőkkel...(gondolok itt a "hülye vagy"-ra).Ennyi erővel én is kívánhatnék a végbeledbe egy véres vérveretes vérpéniszt.pont...

2010. jan. 30. 23:38
 3/13 A kérdező kommentje:
*sima szabálysértés
2010. jan. 30. 23:38
 4/13 A kérdező kommentje:

bár nem kívánok neked semmit,inkább köszönöm a válaszodat...:D

amugy nem hiszed,hogy ez történik...hidd el,mi sem hittük,és mégis ez történt...tudom meglepő,de SAJNOS nem kamu...:S

2010. jan. 30. 23:42
 5/13 anonim ***** válasza:

A gyámhatóság kivizsgálja a családi körülményeiteket, ha úgy találja, hogy problémás, és azért vetemedtetek evésre/lopásra, aminek visszük, akkor "védelembe vétel"-lel kötelez benneteket és a szüleiteket arra, hogy együttműködjetek a probléma megoldásában. Ez a te esetedben a felnőtté válásig tartana, mivel mindjárt 18 leszel, a barátodéban évente való felülvizsgálással a probléma megoldódásáig.

A rendőrséggel kapcsolatban ötletem sincs.

2010. jan. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi se lesz vizsgálat stb.... De bűncselekmény csak 10000 Ft-nál nagyobb lopás esetében lehet. Kellemetlen lesz de máskor észel igyatok.
2010. jan. 31. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
"Bilincsbevert kézzel bevittek a rendőrségre" 230 Ft. értékű popcornért nem kerül elő a bilincs. Nem volt ott más is?
2010. jan. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

nem volt ott semmi más!komolyan így történt minden,ahogy leírtam!

te is hidd el légyszíves,hogy mi furcsáljuk a legjobban...

2010. jan. 31. 01:25
 9/13 anonim válasza:
Lópéniszt se fogsz érte kapni, mi egyszer haverral rendeltünk 4darab 90centis pizzát a szomszédjának összesen 12000ft értékben,utcai fülkéből, a pizzás kiakadt mint a p icsa ki b aszta a szemétbe az összeset, aztán ránkhívta a rendőröket mer látott a köcsög h ott röhögünk a ház előtt, de nem lett gond belőle
2010. jan. 31. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ez még csak nem is lopás(!)... mert ugye nem lopták el, csak elfogyasztották :) ami kb. annyi mintha rendelnék 1 pohár vizet s valamilyen okból nem lenne nállam a helyszínen pénz, hogy kifizessem.


ha akar a tesco küldhet fizetési meghagyást :)

2010. jan. 31. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!