Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ön szerint lenne -e visszatart...

Gall Misike kérdése:

Ön szerint lenne -e visszatartó ereje a halálbüntetés visszaállításának? Ha igen, ön milyen módon hajtaná végre az ítéletet a kiemelkedően brutálisan elkövetett emberölési ügyekben?

Figyelt kérdés
Például: Szita Bence ellen elkövetett bűncselekmény: Ahol az anya jóval kevesebb ítéletet kapott mint az elkövetők,holott az ő felkérése nélkül nem történt volna meg a súlyos bűncselekmény .

2014. dec. 17. 10:17
1 2 3 4
 1/38 tetro ***** válasza:
87%
Ez nem Ön szerint kérdése... Erről rengeteg tanulmány és kutatás van, elég egyértelmű eredménnyel. Mégis az egyszerű a témával soha sem foglalkozó ember, honnan tudná ezt? Ön szerint?
2014. dec. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
12%

Mi ez az önözés? Már ebből is látszik, hogy egy igazi idióta vagy.

Én pártolom a halálbüntetést.

Leszarom hogy van e visszatartó ereje.

Az ítéletek végrehajtása kapcsán az a véleményem, hogy nem nekünk kell feltalálni a spanyolviaszt. Eleink már kidolgoztak egy csomó jó módszert; karóbahúzás, kerékbetörés és a többi. Azért is lenne jó egyfajta változatosság, mert én főműsoridőben leadatnám a köztévén a kivégzések felvételét.

2014. dec. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
34%

Nem kell ide halálbüntetés, csak egy repjegy É Koreába :)

Hidd el hamar csökkenne a bűnözés;)

2014. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 tetro ***** válasza:
89%

10.27

"Már ebből is látszik, hogy egy igazi idióta vagy.

Én pártolom a halálbüntetést. ... karóbahúzás, kerékbetörés és a többi. Azért is lenne jó egyfajta változatosság, mert én főműsoridőben leadatnám a köztévén a kivégzések felvételét."

hát aztán tükör Önöknél van-e otthon? :D

2014. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
22%

Inkább dolgoztatnám az olyan embert élete végig egy kőbányában, vagy hasonló helyen = egy-egy kb. 20 kg-os vasgolyóval a bokáján...

... ha kivégzem, akkor véget ér a szenvedése, és nem lesz alkalma megbánni, és megszenvedni bűneiért...

2014. dec. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
80%

Nem. Ha megnézzük, kiket végeznek ma ki az Egyesült Államokban, akkor vagy pszichopatákat látunk, vagy olyan uralkodni vágyó embereket, akik a dominanciájukat féltve, elborult elmeállapotban gyilkolnak. Egyik esetben sem volna különösebb visszatartó ereje a halálbüntetésnek.

De egyébként se próbáljuk érzelmekre vagy értelemre apellálni gyilkosság esetében, hiszen ez a létező legdeviánsabb magatartás.

2014. dec. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
25%

Ha belügyminiszter lennék, és nem lenne ez a rohadt EU meg az USA egy éven belül csak hétmillióan laknánk ezt az országot!

És engem nem érdekel a visszatartó erő meg hasonló zagyvaságok, aki lop azt ki kell végezni, mert ez a legjobb speciális prevenció.

A bűnözéssel foglalkozó tudományok ugyanis megkülönböztetik a generális és a speciális prevenciót. Előbbi azt jelenti, hogy a büntetés rettentse vissza a bűncselekmények elkövetésétől a társadalmat. Hát ez egy nagy baromság, mert ugyanúgy gyilkolásznak ott is, ahol van még halálbüntetés.

A speciális prevenció viszont azt jelenti, hogy magát az elkövetőt rettentsük el a bűnismétléstől.

Ennek a legeslegjobb módja a halálbüntetés.

Lopott, kivégzik, többé nem tud lopni! Százszázalékos megoldás!

2014. dec. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
41%

Én támogatom.Méreginjekcióval, az Egyesült Államokban is azt használják (lethal injection).

Az akasztás régimódú, és bonyolult, a fegyverrel való kivégzés pedig gamat, véres, ocsmány munka, tökéletlenkedés, stb.

Viszont azt rögtön hozzátenném, hogy csak szándékos (!) gyilkosságok esetén, tehát gondatlanságból elkövetett emberölés esetén nem. (Bár ha Rezesová-esetre gondolok, máris elbizonytalanodom ezt illetően).

A halálbüntetést illetően igazából kettő, nagyon súlyos ellenérve van azoknak, akik nem támogatják: az egyik az embertelensége, meg a moralizálás, hogy a gyilkosság bűn (még ha gyilkosról is van szó).Ez annyira nem komoly, viszont van egy másik: mi van, ha véletlenül ártatlan az illető.Ez már elgondolkodtató.Mert akit lesittelnek 30 évre, annak még adsz kárpótlást, bár az életét úgyis tönkretetted.De aki meghal, azt fel nem támasztja senki.

2014. dec. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
16%

"A halálbüntetést illetően igazából kettő, nagyon súlyos ellenérve van azoknak, akik nem támogatják"


- Kihagytál egy fontosat, amit pont a méreginjekcióval kapcsolatban kerül elő: orvosoknak kell elvégezni az egész procedúrát.

2014. dec. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
24%
Nem lenne visszatartó ereje de én sokkal boldogabb lennék ha kivégeznének egy gyerek gyilkost például.
2014. dec. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!