Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnád, hogy a sör, a...

Támogatnád, hogy a sör, a cider és az ultra light cigi fogyasztása ne legyen korhatárhoz kötött?

Figyelt kérdés

2015. jan. 5. 19:01
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
82%

Ha valaminek hagyománya van az már jó is? :D

Hagyománya van a családon belüli erőszaknak, a nem fürdésnek is.

2015. jan. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

# 11


Egy szóval sem mondtam, hogy jó. Viszont az embereket nem lehet leszoktatni róla, ezért jobb ha ellenőrzött minőségben, adózott termékeket fogyasztanak. Több milliárd forint bevétel az államnak, több tízezer munkahely - ezek vesznének el ha betiltanánk őket.

2015. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem. Sokszor 18 évesen se elég felelős némelyik ember ilyen téren (60 évesen se néha, de 14 vagy fiatalabban pláne nem -- szép világ is lenne, ha a 10 éves gyerekem, aki még fejlődésben van! részeg lenne mindennap és heti 30-40 szál cigit szívna... 14 évesen se mindenki látja át a következményeket, 17 évesen meg már sokan beszerzik a dolgokat, de az már kicsit más kor). Inkább nagyobb hangsúlyt kéne fektetni a prevencióra, illetve amíg a dohányzást szapulják, meg kéne nézni, hány súlyos alkoholista tesz kárt hány emberben magán kívül lelki vagy fizikai szempontból.


Aki azt írta, hogy felesleges, annak vajon van kicsi gyereke? Kérdezem, ha 18-20 éves gyerekednek májzsugorodása lenne és tüdőrákja, mert 8-10 éve megállás nélkül piál és dohányzik, mit élnél át? Én belehalnék mint szülő...

2015. jan. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Természetesen.
2015. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
71%

Most komolyan, milyen érv ez, hogy lehessen egy 2 éves gyereknek is sört inni tövény szerint, mert ha akar, úgyis hozzájut?


Vagy egy 10 éves gyerek, ha akar, úgyis hozzájut a cigihez. Miért kell akkor korlátozni? Ez nektek érv?


Ennyi erővel: minek büntetni a rablást és az ölést, ha valaki rabolni és ölni akar, úgyis öl, nem?


Valahol mindig kell húzni egy határt. Amerikában 21 éves korig nem lehet alkoholt inni. Ott is isznak korábban is, de ha ez kiderül, bünti van. Mert kell egy határ és kész.


Ha majd gyereketek lesz, tényleg adnátok a szájukba cigit óvoda után, hogy enyítségek a feszültségét? 5 éves gyereknek? Normálisak vagytok ti?


Úgyhogy természetesen, a cigi, alkohol legyen korhatárhoz kötött! Én is ittam 18 éves korom előtt, de ez nem érv arra, hogy akkor ne is legyen korhatár!

2015. jan. 6. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellett lepontozni at előzőt? Tök igaza van, ugyanezt írtam én is. Ha azt akarjuk, hogy a gyerekeink fejletlenek legyenek vagy 18-20 évesen meghaljanak májzsugorban vagy tüdőrákban, hajrá!
2015. jan. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
17%

11-es te orvos vagy, hogy ilyen magabiztossággal jelented ki, hogy aki 18 éves kora előtt alkoholt fogyaszt, annak 20 éves korára májzsugora lesz?


Nem lesz, mert te is, én is, meg mások is ittak és mégsem haltak meg.


Az ilyen vélemény álszentség, mert ti is ittatok anno. Kb. annyit ér, mint az, hogy "ha nekem szar legyen másnak is szar".


Én a gyerekemet igyekszem majd jó példával megtanítani a felelősségteljes alkohol-fogyasztásra, és szórakozásra, nem pedig a saját félelmeimtől vezérelve nevelni.


Egy ilyen törvénynek pont az lenne a visszatartó ereje, hogy nem a csöves vodkát vennék meg, ami minél olcsóbb de ultra szutyok, hanem pár sört, mert abból legalább nincs para.


Nem az alapján kell tinédzser gyerekeket nevelni, hogy a te korodban hogy volt, hanem megnézni, hogy ma mit csinálnak a fiatalok, és próbálni őket jó irányba terelni.

2015. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

A gyereket meg lehet tanítani felelősségteljes alkoholfogyasztásra. Én is fogyasztottam alkoholt 18 éves korom előtt, tehát elvileg nem lehetett volna, vagyis korlát alá estem, mégsem ittam pancsolt szeszt, hanem normális sört. És azóta nem is drogozom, nem vagyok alkoholista, hanem normális alkoholfogyasztói kultúrám van.


Vagyis, ha akarod, ránevelheted a gyereket a normális, kulturált önmérgezésre (már ha van ilyen), de ennek nem az a módja, hogy megengedjük, hogy korlátlanul fogyasszon 18 éves kora előtt!


Azzal az érvvel szoktatok jönni, hogy ha meg van neki tiltva, akkor úgyis hozzájut fű alatt is, már csak lázadásból is. Azonban ez attól, hogy nálatok így volt, nem egy általános jelenség. A gyereknevelésben igenis kellenek tiltások is, kell, hogy a gyerek megtanulja, mit szabad neki és mit nem. Hogy tisztában legyen azzal, hogy van, ami tilos. Szerintem a felelősségteljes életnek az a feltétele, hogy legyenek korlátai és szabályai, és ha még át is hágja a gyerek ezeket, akkor is legyen ennek tudatában. Később is így fogja fogyasztani ezeket a dolgokat, módjával. Ez persze a normális nevelésen is múlik, hogy a szülő mennyire figyel oda a gyerekére. Rendes, normális szülők gyereke (aki szeretetet, törődést kap, foglalkoznak vele) nem lesz drogfüggő és alkoholista, ebben biztos vagyok.


Ellenben, ha megengedjük a gyerekeknek korlátok nélkül, azzal milyen modellt nyújtunk? Hogy nesze, azt csinálsz, amit akarsz, mindent szabad! Ha ez így lenne, akkor lenne ám aztán drogozás és alkoholizmus! Drámaian megugrana, az biztos. Így is elég súlyos az alkoholizmus Magyarországon és a rákos megbetegedések a dohányzás miatt. Mondhatni népbetegség. De ennek szerintem az az oka, hogy rengetegen nem kapnak megfelelő nevelést, sok gyerek előtt nincs megfelelő minta (csak azt látják, hogy a szülő is szívja, akkor ő miért ne?) és nem a korlátozások miatt van ez!


Egyszerűbben megfogalmazva: Ha a gyerek azt látja, hogy te füvet szívsz és alkoholizálsz, és még kínálod is ezzel, és biztatod rá, akkor BIZTOS hogy ő is fogja ezt csinálni.


Ha a gyerek azt látja, hogy megfelelő példát nyújtasz neki, megtanítod, mik a korlátai, hogy felelős az egészségéért, hogy van, amit nem szabad neki csinálni - akkor felnőtt életében esélyesebb, hogy egészségesen fog élni. Mert valljuk be, a füvezés, dohányzás, aholkoholizálás nem a hosszú élet titka. Egy orvos biztos nem ezt javasolná az egészséged megőrzése érdekében. Így állj hozzá a gyerekneveléshez, és ne kínálgasd fűvel 18 éves kora előtt, hogy megtanulja, melyik dílertől vegye, hogy jó minőségűt kapjon :D Igazából bocsi, de szánalmas az érvelésetek :D

2015. jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 annamari69 válasza:
Nem értek egyet azzal, hogy az emberek pénzén kellene gyógyítani, aki a pia, a drog vagy a cigi maitt lesz halálos beteg. Szerintem senkit sem kényszerítenek, hogy ezt tegye magával, vagy igen? Aki saját szabad akaratából addig mérgezi magát, hogy halálos beteg legyen, annak a gyógyítására én fél fillért nem költenék... sokkal inkább egy olyna beteg ember életkörülményein, életminőségén vagy gyógyulásában segítenék, aki nem tehet róla, ami vele történt. Nyugodtan kövezzetek meg.
2015. jan. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!