Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha vettem egy gofri készítőt...

Ha vettem egy gofri készítőt (sok pénzért), mer az hittem hogy jó, majd hazamentem, kipróbáltam és nem süt rendesen, akkor én visszakövetelhetem a pénzem?

Figyelt kérdés

Még 3 napon belül vagyok.

Sosem gondoltam, hogy egy gofri készítő lehet sz@r, de ez az...nem sűl meg rendesen, nem jön ki rendesen...

Elégedetlen vagyok azzal, ahogy működik.

Jogilag módomban áll követelni vissza a pénzem?

Köszi!



#áruvisszaadás
2015. ápr. 13. 11:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%

Igen, elvileg.


A boltok ilyenkor azt szokták csinálni, hogy, ha nem süt rendesen, akkor kicserélik másikra vagy, ha nincs a raktáron, akkor levásárolhatod az árát.

2015. ápr. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi, de nekem elment a kedvem a vásárlástól...

Nem akarnám se kicserélni, de levásárolni.


Annak örülnék, ha én visszadnám az árut, ők meg a pénzem.


Jogilag követelhetek ilyet?

2015. ápr. 13. 11:49
 3/16 anonim ***** válasza:
66%

Háromnapos szabály már nagyon régen nincs. A termék nem hibás, csak nem azt nyújtja, amit gondoltál róla. Így követelni semmit nem követelhetsz.

Ha szerinted gyári hibás, akkor kérhetsz javítást vagy cserét. Vita esetén pedig "kermi" vizsgálatot (Már nincs meg a KERMI, de sokan így szoktuk meg.

Legyen mondjuk az üzemi hőmérséklet 180 °C, amit tíz perc alatt kell elérnie, de csak 160-ig melegszik, vagy csak húsz perc alatt, akkor hibás.

Ha teljesíti a kívánalmakat (előírás szerint), akkor így jártál.

2015. ápr. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szabad megkérdezni, hogy a Használati útmutató tartalmaz-e ajánlott receptet? Az útmutató szerint próbáltál benne sütni?

Gyakori az is, hogy az első rendes használat előtt egy előkészítés is szükséges. Típustól, bevonattól függ, hogy ez pontosan mi. Ezt elvégezted?

Ha már megvan, inkább erre keressünk megoldást, mint az esetleg hosszadalmas jogi vitára.

Jófejségből elképzelhető, hogy visszakapod a pénzt. Ehhez a kedvességen túlmenően az is kell, hogy újra eladható legyen, mégpedig teljes áron.

2015. ápr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Átmostam, ahogy írták.

Saját receptet használtam, amit amúgy mindig szoktam és mindig működött egy hót gagyi másik gofri sütőben (über gagyi, olcsó sz@rban)...


Amúgy tökéletes állapotban van, minden csomagolás megvan, szóval eladható az áru.


Ezt a sütőt tutira nem szeretném, mert egy nagy rakás...ki se tudtam szedni belőle a gofrit :-/...pedig a gofri sütés nem atomfizika.


Szóval magyarán örüljek, ha le lehet vásárolni, mi?

áááá

2015. ápr. 13. 12:45
 6/16 anonim ***** válasza:

Vannak olyan cégek (jellemzően a multik) akik szó nélkül visszaadják az árát.


Ha kisboltban, vagy piacon egyéb kétes helyen vásároltad, akkor nehezebb dolgod lesz.

2015. ápr. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Mediamark-ban...de gyanítom ők nem annyira jófejek
2015. ápr. 13. 15:03
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha nem kerül sok pénzedbe és idődbe, akkor próbáld meg. Mi történhet? legfeljebb elhajtanak. Lehetséges, hogy közös nevezőre tudtok jutni. Mint írtam, követelni nem tudsz, mert nem hibás (legalábbis a leírásod alapján nem az). Emberi szóval sok dolgot el lehet érni.

Próbáld meg!

2015. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Termékét 14 napon belül visszaadhatja (*) bármelyik magyarországi Media Markt áruházunkban, illetve telefonos ügyfélszolgálatunkkal történt egyeztetés után raktárunkba is visszaküldheti.

A termék visszajuttatásáról a vásárlónak saját költségén kell gondoskodnia.

Felhívjuk továbbá szíves figyelmét, hogy az érintett termékeket minden esetben a készülék eredeti, gyári csomagolásában, annak hiányában a leggondosabb csomagolásban szíveskedjen visszaküldeni. A Media Markt a gondatlan csomagolásból eredő szállítási sérülésekért nem tud felelősséget vállalni!


*: Kivételt képeznek ez alól az ÁSZF 11. paragrafusának 6. pontjában megjelölt termékek."


Van remény.

Tessék guberálni a MM honlapján...

2015. ápr. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a lelki támogatás :-D.

9#-es, igen, de az online vásárlásra vonatkozik csak :-(...ott törvényileg elállhattam volna. De személyesen vettem, persze egy dolog hogy valami jól néz ki, meg hogyan működik, mikor 1x leteszteli otthon magának...


De nagyon köszi!!

2015. ápr. 13. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!