Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit jelent az hogy "Holokauszt...

Mit jelent az hogy "Holokauszt tagadás"?

Figyelt kérdés

Ha valaki a zsidó deportálást tagadja, vagy hogy gázkamrák működtek? És miért lesz ez bűncselekmény? Egy liberális államban mindenik azt gondol és mond ami akar, amíg másnak nem okoz kárt. Vagy mégsem?

[link]


2010. febr. 23. 14:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%
nagyon jó a kérdés? szólásszabadságban miért is bűn ha ezt mondod? a válasz erre nem ilyen egyértelmű. sokkal bonyolultabb és összetettem. olvass sokat a holokausztról a zsidókról történelemről és üzeltről. egyszer össze fog állni a kép!
2010. febr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
a törvény a nagy nyilvánosság előtti tagadásról szól. ettől még én is aggasztónak tartom ezt a törvényt, ezzel azt érik el, hogy még többen utálják majd a zsidókat és többen fogják tagadni a holokausztot.
2010. febr. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem hogy hogyan lehet ilyen törvényt elfogadni,szerintem ez alkotmány ellenes.
2010. febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Még visszadobhatja a közt. elnök, vagy megsemmisítheti az Alkotmány Bíróság is.
2010. febr. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

Azok akik tagadják a Holokauszt megtörténtét, vagy teljes egészében tagadják ezt a tényt, vagy pedig nem fogadják el a dokumentált adatokat, és azt feltételezik, hogy fotók, és más bizonyítékok meg lettek rendezve. (gázkamrák használata, stb.)


Sok országban elfogadott ez a törvény.


Lényegében (nagyon leegyszerűsítve) az országok kormányai azért lépnek fel ilyen tagadással szemben, hogy (ezen tagadó beszédek által) ne engedjék feléledni és táplálni az antiszemitista érzéseket.

2010. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

15:26 aha persze.

inkább ha tagadják akkor már nem lehet annyit keresni rajta! de ezt nem én akartam leírni.

2010. febr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
Holokauszttagadás az, amikor valami félhülye kijelenti, hogy Hitler tk. állami pénzen nyaraltatta a zsidókat, cigányokat, melegeket, és ellenzéikeket, majd ezek a hálátlan mocskok gondoltak egyet, és elmentek a Marsra a háború után. Komolyra fordítva a szót: az a holokauszttagadás, amikor egyesek vannak olyan pofátlanok, hogy kijelentik, hogy _nem_volt holokauszt, és mindezt egy földi pál könyvvel illusztrálják. Ha rákérdezel, hogy akkor hova tűnt az európai zsidóság, lecionistáznak, és ezzel le van tudva a dolog részükről.
2010. febr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem működne tovább a holokausztozás,akkor a kedves zsidók nem tudnának többet lopni az emberektől.Hozzáteszem,az első koncentrációs táborokat az angolok hozták létre,ahol búrokat öltek meg,ennek ellenére róluk nem beszél senki....érdekes.

Valamint a kedves MSZP a mostani törvénynél nem fogadta el,hogy a kommunizmus bűneinek tagadása is büntethető legyen. Látszik,hogy kiket is képviselnek ezek...(nem a magyarokat).

2010. febr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Szerintem az a fogalom sem tisztázott, hogy mit jelent az hogy "nagy nyilvánosság előtt." Ha én néhány barátaim előtt tagadom a holokausztot, akkor az bűncselekmény lesz vagy sem?
2010. febr. 23. 17:36
 10/14 bumbi02 ***** válasza:
11%

a holokauszt nem hasonlitandó össze az angolok koncentrációs táboraival ahova vitték a burokat.. a holokausztban célzottan gyüjtöttek bizonyos embereket (nem csak zsidókat, de a legtöbb az zsidó volt)

én elhiszem hogy nem volt holokauszt hogyha ezt el tudjátok hitetni egy olyan özveggyel akinek elvitétk a férjét koncentrációs táborba és nem hozták vissza.. h ha ők elhiszik én is elhiszem...h ha nem koncentrációs táborokba akkor hova kerültek a zsidók?


am oké, nem védem végtelenségig öket mer ez h a mávot a hülye amerikai zsidók beperelték ez tleg pofátlanság tetöfoka, (bár tölük el is határoodott tudtommal a magyar zsidóság.)


de holokauszt volt... nem unalmas folyamatosan tagadni? nem tagadnánk inkább amerika felfedezését? vaagy teszem azt az aranybulla létezésést? azt mér nem tagadjuk?

azért tagadjátok a holokausztot mer a zsidókat "gyülölni kell" ... hogyha ezt elhitetitek minél több emberrel, akkor azok is elkezdik utálni h mekkora szemétség h kitaláltak egy sztorit h sajnálják öket.. de ez hülyeség... magyarországon eléggé elburjánzott az antiszemitizmus és rasszizmus

2010. febr. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!