Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek kinek lehet írni...

Szerintetek kinek lehet írni ezzel a törvénnyel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

5 éven át gyűjtöttüönk feleségemmel, hogy megtudjunk vásárolni hitelre egy lakást. Ami igazából a legszomorúbb, hogy ezért a hitelre vett lakásért kell vagyonosodási illetéket fizetnem (úgy, hogy az enyém valójában csak 9 év múlva lesz). Szóval engem az érdekel, hogy szerintetek kinek kell ilyenkor írni, hogy egyáltalán valamilyen nyoma legyen annak, hogy ez így egy nagy szemétség. Szóval szerintetek van ilyenkor valaki, aki ezért felel és kész elmagyarázni, hogy miért kell olyanért fizetnem, ami még nem is az enyém? Szóval kicsit magyarázkodjon már nekem, ha már az én megadózott pénzemből kell kifizetnem valamit, ami még nem is az én igazi tulajdonom.


Tudom, hogy falra hányt borsó, de ha nem írok ilyet, akkor senki nem fog, meg ezzel kicsit megnyugszik a lelkelm.



2015. máj. 12. 20:53
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
ha a vagyonosodási illetéket nem tudod kifizetni a házat sem fogod tudni
2015. máj. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
amúgy meg de, a tied, hacsak nem lízingeled
2015. máj. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ez hülyeség, miért lenne az enyém? Ha a következő hónapban nem tudom kifizetni a részletet, viszi a bank.

(szóval max valami jogi papíron az enyém...)


Természetesen ki tudom fizetni a részletét a hitelnek, de ez most hogy jön egy olyan 600,000 Ft-os adóhoz, amit nem is tartok jogosnak?

2015. máj. 12. 21:01
 4/10 anonim ***** válasza:
A tiéd, te használhatod kizárólagosan. A bank csak pénzt kölcsönzött neked, amiből vetted; amíg fizeted a törlesztést, addig nem kell máshonnan (értsd ingatlanvagyonból) behajtania az összeget, a lakás ügyében nem intézkedhet, nem mehet oda senki stb.
2015. máj. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Akkor jól értem, hogy szerintetek nem szemétség az, hogy egy olyan adót kell befizetnem, amiért meg nem fizettem ki a teljes összeget?

Ha olyan jó magyarosan állunk egy ilyen kérdéshez is, akkor azt mondaná egy külső szemlélő, hogy "lesz@rom, oldd meg, miért vettél lakást hitelre". Az már egy VAGYON, fizesd ki ezért az adódat és kész!


Ezért olyan könnyű, birkamód vezetni ezt a népet, de tényleg.


Ettől függetlenül nekem nagyon, de nagyon nehezemre esik kifizetni 600,000 Ft-ot egy olyan adóra, amit egyáltalán nem tartok igazságosnak...

2015. máj. 12. 22:37
 6/10 anonim ***** válasza:
de kifizetted... a pénz használtaáért fizetsz most kamatot a banknak, különben mint mondtam lízingnek hívnák
2015. máj. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szerintem ezen a kérdésen ugorjunk túl, mert nem ez a lényeg. Én nem érzem úgy, hogy még az én tulajdonom lenne, 9 év múlva már egész biztosan. Addig albérletként tekintek a "saját" tulajdonomra.


Egyébként ez kb olyan, mintha a fizetésedet több évre előre megadóztatnák vagy előre ki kellene fizetni. Jogosnak jogos az adó? Persze, dologozol, be kell fizetni a járulékokat. Azzal viszont vitatkoznék, ha egy évre előre ezt kikellene fizetned, akkor nyugodtan megtennéd ezt...

2015. máj. 13. 07:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Igazságos a te esetedben? Nem.

Van értelme ennek az adóformának? Korlátozottan. Pl. jót tesz a gazdaságnak, ha albérletben laksz, mert mobilabb vagy, könnyebben költözöl. Továbbá megnehezíti a spekulációs ingatlanvásárlásokat. Ettől függetlenül figyelembe véve, hogy a magyarok inkább saját lakásban szeretnek lakni, nem a legjobb ötlet ezt akadályozni.

Tudsz valamit tenni, van értelme nyavalyogni rajta? Nincs, szarik rád a kormány.

2015. máj. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerinted érdekel valakit, hogy te mit tartasz igazságosnak, és mit nem??

Amúgy vagyonszerzési illetéknek hívják, nem vagyonosodásinak. :D

2015. máj. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
És van lövésetek, hogy kinek lehetne írni ezzel kapcsolatban?
2015. máj. 13. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!