Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvénytelen-e nyilvános...

Törvénytelen-e nyilvános információkat összegyűjteni az internetről adatbázis formájában és árulni az adatokat?

Figyelt kérdés

Tehát, hogy valami példát mondjak...google segítségével infókat gyűjteni össze emberekről, termékekről...adatbázist alakítani ki belőle és árulni?

Nyilvános infokról van szó, pl. újságokban megjelent cikkekről pl.



2015. máj. 24. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2015. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Komolyan? Olyan hihetetlennek tűnik...
2015. máj. 24. 11:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Van egy csomó oldal a neten, ami ilyennel foglalkozik, csak témakörökre bontva. Ott van pl. a tanulj meg hackerkedni könyv, vagy nem tudom mi a címe. Az is arról szól, hogy különböző anyagokat összeszedtek innen-onnan, vagy külföldi anyagokat lefordították magyarra, és belerakták a könyvbe.


Természetesen ezt nem reklámozzák, hogy ingyen hozzájuthatsz ahhoz, amit ők pénzért árulnak, de nem illegális. Csak utána adózni kell a bevételből.

2015. máj. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Meg így egyszerűnek hangzik, hogy húú összegyűjtök dolgokat és pénzért árulom, de nem hiszem, hogy olyan könnyen találnál rá vevőket :)
2015. máj. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó, tudom a kérdésem nagyon elméleti, mert hülyeségnek tűnik. De igazából egy már létező külföldi cég miatt kérdezem...aki vagyonokat keres ezzel, szóval nagyon van rá kereslet :-D...
2015. máj. 24. 11:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Termékekről nem, emberekről igen.
2015. máj. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vannak szerzői jogvédelem alatt álló információk is, amiket csak elolvashatsz, de nem módosíthatsz és nem szerezhetsz belőle pénzt
2015. máj. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Olyanra gondolok, hogy összegyűjtik ki mit nyilatkozik, melyik újságban...a tartalom lényegét...és ezzel kereskednek...ez illegális?
2015. máj. 24. 19:48
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem illegális, de mint mondtam: nem éri meg. Külföld az más. Ezért nem szabad amerikai, vagy nagyobb országbeli dolgokra hagyatkozni, mert ott minden máshogy van. Sokan pl azért akarnak nyomozók is lenni, mert látják az amerikai sorozatokból, hogy húú milyen jó buli. Aztán rájönnek, hogy ez közel sem így van.


Szóval ahhoz, hogy te ilyen-olyan dolgokat összeszedj, óriási energiát kell belefektetned, és ez nem fog megtérülni egy ilyen kis országban.

2015. máj. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy :-D. Én nem mondtam hogy ezzel akarok foglalkozni és megélni belőle :-D. Már hogy magam csinálnám ezt.

Vagyis pontosítok, egy ilyen cégnél keresem a kenyeremre valót :-D. És igen amerikai a cég.


Csak hogy úgy mondjam kicsit fura a tevékenysége...aztán kíváncsi voltam ez mennyire legális. Nagyon sikeres a cég amúgy.


Köszi minden esetre.

2015. máj. 25. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!