Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért és mikor lett ilyen a...

Miért és mikor lett ilyen a magyar büntetőjog?

Figyelt kérdés

Szerintem a rendőrségnek nincs tekintélye. Most is eltörték egy rendőr lábát és a társát is helybenhagyták. A rend őrei gázspray-t (!) használtak...Azt nem tehetik meg, hogy párat belelőnek az elkövetőkbe vagy gumibottal jobb belátásra kényszeríteni őket. Persze ez nem az ő hibájuk.


A másik. Ha engem megtámad az értékeimért késsel 2 alak, de én jól elverem mindegyiket akkor meg engem fognak meghurcolni és börtönbe zárni. Ugyanez van ha betörnek hozzám és én megverem úgy, hogy nem mozdul sehova. Akkor is engem bezárnak a betörő meg mehet haza.


Mi ez a jogi rendszer már? egy fojtogató aki majdnem megölt egy nőt csak a szerencsén múlt, hogy nem, 90 nap elzárást kap?! Csak mert a sértett horzsolásokat szenvedett el? Impotens magyar jogrendszer és igazságszolgáltatás! a bűnözőnek több joga van, a büntetési tételek nevetségesek. Mikor lesz változás?


2015. jún. 4. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"A másik. Ha engem megtámad az értékeimért késsel 2 alak, de én jól elverem mindegyiket akkor meg engem fognak meghurcolni és börtönbe zárni. Ugyanez van ha betörnek hozzám és én megverem úgy, hogy nem mozdul sehova. Akkor is engem bezárnak a betörő meg mehet haza."

Hát ez pont nettó baromság, szóval nagyon nem vagy tisztában a dolgokkal, így nem értem, mire panaszkodsz.

Az általad felvázolt helyzetekben - adott esetben - akár még meg is ölheted a támadót/betörőt, még csak vádat sem fognak ellened emelni.

2015. jún. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit se vagy képben az az érzésem. Tessék, egy kis olvasnivaló: net.jogtar.hu/btk
2015. jún. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
akkor az ismerősömet biztos a két szép szeméért tartják előzetesben amiért megvédte saját magát..
2015. jún. 4. 16:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha a rendőr nem a saját épségén aggódna, hanem mittomén, végezne vmi munkát, nem csak a hajléktalanokat vegzálná?
2015. jún. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, ha a haverod előzetesben van, akkor tuti szar az egész magyar jogrendszer.
2015. jún. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

"Mi ez a jogi rendszer már? egy fojtogató aki majdnem megölt egy nőt csak a szerencsén múlt, hogy nem, 90 nap elzárást kap?!" - welcome to SDSZ-land...

(Az egy dolog, hogy már nincsenek a politikában, de a szellemiség itt maradt, a törvényeket nem szigorították vissza, sőt...)


"akár még meg is ölheted a támadót/betörőt, még csak vádat sem fognak ellened emelni" - hát ez nagyon nem jött be. Büntetőeljárást fognak indítani ellened, melynek során neked kell a bíróság előtt bizonyítanod, hogy önvédelem történt, különben mész a börtönbe. Másként bárki bárkit megölhetne és mondhatná, hogy "önvédelem volt"...

2015. jún. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
34%

" hát ez nagyon nem jött be. Büntetőeljárást fognak indítani ellened, melynek során neked kell a bíróság előtt bizonyítanod, hogy önvédelem történt, különben mész a börtönbe. Másként bárki bárkit megölhetne és mondhatná, hogy "önvédelem volt"..."


Hát ez neked nem jött be... ebből a mondatból teljesen kitűnik, hogy a büntetőjoghoz semmi közöd sincs... kérdem én, miért nem maradsz akkor csöndben?

2015. jún. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen a törvénnyel van a baj, hanem a jogalkalmazással.


Abban azért talán egyetértünk, hogy az önvédelmet is ki kell vizsgálni, mert akkor ennyi erővel meg valakit leverek otthon, mert nem szimpatikus, és azt mondom, hogy rámtámadt. Ja, akkor ennyi, rendben. Dehogy! Attól még, hogy eljárást indítanak a jogos önvédelem kivizsgálása végett, attól még a vád bizonyítása még mindig a vádlót terheli.

2015. jún. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ami a lőfegyverhasználatot illeti, kicsit komolyabb a probléma - szerintem -, mint hogy elintézzük azzal, hogy "há' minek lóg ott az oldalukon, ha nem azért, hogy használják?!"


- Ti nyugodt szívvel, bátran tudnátok használni úgy a fegyvereteket, hogy sem a lőkiképzés nem elegendő, sem pedig a szintentartó képzés? Jelenleg a kötelező éves lövészet 35 db lőszer "elpuffogtatásából" áll, steril, nyugodt körülmények között. Nincs szituációs lövészet, nincs stressz alatti lövészet! Akkor hogy használja biztonsággal bárki is éles helyzetben, amikor éppen baltával/késsel/szamurájkarddal támadnak rá? Jelenleg a felszerelés utáni szinten tartó képzés - akár lövészet, akár intézkedéstaktika - akkor van, ha alulról valaki megszervezi.


- Aztán, nyugodt szívvel, bátran tudnátok-e használni úgy lőfegyvert, hogy tudjátok, abban olyan lőszer van, ami átmegy a célszemélyen, és ha "szerencsés" vagy, átmegy még öt másik személyen?! Lásd Széna tér 2007!


- Szóval, igen, lenne miről elbeszélgetni! Lenne min változtatni. De a csodát nem az út szélén trafizó rendőrök fogják meghozni. Mégis, egy kicsit ő is kap a közútálatból. Persze, tudom, nem kötelező rendőrnek lenni, le lehet szerelni. Nyugodjatok meg, ezt a parancsnokok is gyakran hangoztatják. És akkor mi lesz? Leszerel, és elmegy mondjuk külföldre dolgozni, normális bérért és normális körülmények közt. És jön helyette másik, akit ugyanúgy kiállítanak az út szélére trafizni. Változott valami? Semmi! Akkor pont ennyi értelme volt a leszerelésnek is.

2015. jún. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!