Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha örököltem két éve egy ház...

Ha örököltem két éve egy ház felét, ért akkor 6milliót és ha meghal a másik tulaj, újra értékelik a házat és az új érték felét kapom, vagy az örökléskor megállapított érték az örökségem?

Figyelt kérdés
A másik tulaj növelte az értékét, de nem tudja bizonyítani.
2010. márc. 1. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, a házat örökölted meg, tehát nem az értékét kapod meg, hanem az ingatlan kerül át a nevedre és illetéket kell fizetned utána, mégpedig a második fél rész jelenkori értéke után, mivel újra felértékelik. Vagy rosszul értelmeztem a kérdést??
2010. márc. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen értékről beszélsz? Házat örököltél és örökölsz, nem pénzt.
2010. márc. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem pénzt örököltem, csak igazságos-e a másikkal szemben az, hogy ki kell nekem fizetnie a ház felét, mivel el fogjuk adni hamarosan. De amikor örököltem, még nem ért ennyit, most legalább 2-4 millióval többet fog érni, mivel növelte az értékét. Szóval vmilyen szinten értékről beszélünk, a ház értékéről, ami az öröklésem után két évvel nőtt. Ami persze nekem jó, de mivel semmi bajom a másik tulajjal és tudom, hogy kevés a pénze és én fogom elvinni a ház eladásából származó pénz felét, ami az öröklésem óta több lett, kérdéses, hogy jogos-e az Ő szemszögéből. Nem kérheti, hogy azt a részt, amivel Ő többet beletett a ház értékének növelésére, annyival több legyen az Ő öröksége?

Így már érthető???

Köszi a válaszokat.

2010. márc. 1. 12:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Te örököltél egy háznak a felét.Erről kellett,hogy a közjegyzőnél a közjegyzői végzésben szerepeljen.Ott valószínű,hogy a ház akkori értékének a felét írták be,mint örökölt rész.

Ha a másik tulajdonos időközben bővítette,és újra felértékelitek a házat ,akkor neked csak annyi jár amennyi a közjegyzői végzésben szerepel érték..

2010. márc. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
No, ez az utolsó nem igaz, hisze a ház értéke nőhetett anélkül is, hogy bármit hozzátettek volna. Egyszerűen mivel nőttek az ingatlanárak. Szóval neked a fele jár, de ha korrekt akarsz lenni, akkor más arányban is eloszthatjátok a pénzt az eladáskor. Tehát te beszámíthatod neki a felújítással hozzáadott értéket, ha tudod, hogy az kb. menniy. De nem a teljes értéknövekmény az övé, mert az idő haladtával nő az ingatlanok értéka (általában).
2010. márc. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ma 12:56 vagyok...

Pontosan tudom,hogy így van,mert a testvérem ebben a helyzetben van,és ő így kapta..

2010. márc. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Valószínű, hogy aki bővítette a házat, annak a nevére került a bővítmény, így az ő része több lett, nem a fele.


A tulajdoni lapon szereplő arányokban osztoztok a vételáron. Neki az értéknövelő beruházáskor kellett volna megállapodnia veled, hogy hogyan legyen ez a későbbiekben lerendezve.

2010. márc. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem bővítésről van szó, egész egyszerűen olyan komoly belső felújítási munkákról, amiktől normálisan lakható lett a ház.
2010. márc. 1. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!