Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kerékpárral közlekedhetek járdán?

Kerékpárral közlekedhetek járdán?

Figyelt kérdés

Olyan kerékpárutak vannak, hogy ez már a vicc kategória. Az autóútból lehúztak egy akkora sávot, hogy a kerékpár kereke épp hogy belefér, persze az autók meg 60-al száguldoznak melletted. Ha megállít a rendőr, mert ezen a részen felmegyek a járdára, védekezhetek azzal, hogy biztosítsanak normális/biztonságos részt a kerékpárosoknak és akkor nem a járdán megyek?


Szegeden milyen fura, ott meg tudták valahogy oldani, hogy mindenhol normális bicikliút van. Ahol sok autó jár, ott póznákkal elválasztva az autóúttól, hídon az egyik oldal a gyalogosoké, másik a kerékpárosoké, sok helyen a járda mellé csináltak még egy utat.



2015. jún. 27. 20:16
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
kerékpár kereke épp, hogy belefér? Hol van ez a csodaút?
2015. jún. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
nem, csak ha akkor lehet ha nincs más lehetőség.
2015. jún. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
27%
Tuskók szerint nem.
2015. jún. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
22%

Ahol nincs kerékpárút, ott én is a járdán megyek. Az úttesten kerékpározni veszélyes játék. Az autósok elég nagy százaléka olyan szinten sötét idióta, hogy kiskorúsítani kéne őket mert veszélyesek magukra & a társadalomra. Ha egymásnak se adják meg az elsőbbséget, a kerékpárosnak még annyira se fogják. Egyes pontagyú idióták meg kifejezetten élvezik ha kitolhatnak a kerékpárosokkal, a kevésbé agresszív csak nyomja a dudát (az útpadkán megyek,eszem ágába sincs kimenni az út közepére), a maradék meg akár rá is húzza a kormányt a kerékpárosra. Errefelé kimondottan a teherautósofőrök ilyen unintelligens taplóbarmok az ötven tonnás monstrummal.

A járdáról azt kell tudni, hogy ott meg neked kell ügyelned a gyalogosokra. És köztük is vannak hülyék szép számmal. Szóval huszonkettes csapdája; akármit csinálsz, nem jársz jól. Ha az úton mész, az autósok anyáznak, ha a járdán, akkor a gyalogosok. Majd szárnyakat növesztek és röpködni fogok bmag...


Szerencsére az elmúlt másfél évben bővítették a kerékpárutakat, aránylag jó állapotúak, persze néhány tahó autós elkezdte ingyenes parkolóként használni, és még ő van felháborodva. Kedvencem úgy 3 éve egy szállodai felújításnál egy Kamaz volt, ami teljes szélességében felmászott a járdára, be is horpadt a járda + kerékpárút gyönyörűségesen. Ezeket vajh miért nem büntetik a policájok?

2015. jún. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

1-es, Budapest!


Amúgy találtam valami olyan szabályt, hogy ha az út használata bármilyen okból veszélyezteti a kerékpárost, akkor a járda használata megengedett, de maximum 10 km/h a megengedett sebesség!

2015. jún. 27. 20:34
 6/22 A kérdező kommentje:
4-es, igen, sajnos sok hülye van. Én már megkaptam azt, miután leugattam egy autóst, hogy jobb kéz szabályról nem hallott e, hogy az csak autósokra vonatkozik XD És ezeknek van jogsiuk
2015. jún. 27. 20:36
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

"Járdán tilos kerékpározni! Kivétel ez alól a 12. évnél fiatalabb gyerek, mivel főútvonalon még nem kerékpározhat, így a párhuzamos járdán haladhat, legfeljebb 10 km/h sebességgel. Lakott területen csak akkor szabad a járdán kerékpározni (legfeljebb 10 km/h-val), ha az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan (például földút). A hivatalos értelmezés szerint az, hogy az úttesten nagy a járműforgalom vagy tábla tiltja az úttesten a kerékpáros közlekedést, még nem jelenti, hogy szabadna a járdán tekerni.


A KRESZ jó okkal tiltja a járdán való kerékpározást, mivel a járda a gyalogosoké. A gyalogosok mozgása (főleg a gyerekeké és időseké) gyakran kiszámíthatatlan, így veszélyhelyzetek sokasága adódik. Emellett a kapualjakból kihajtó autósok nem számítanak a járdán nagy sebességgel közlekedő biciklisre. A mellékutcák keresztezése szintén veszélyes a járdáról lehajtva ugyanezen okból. Fontos még megemlíteni azt, hogy kijelölt gyalogos átkelőhelyen – amennyiben nincs kerékpáros átvezetés felfestve – csak kerékpárról leszállva, tolva lehet átkelni.


Police.hu"

2015. jún. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%

Járdán akkor tekerhetsz, ha az úttest nem alkalmas a kerékpáros közlekedésre. (például azért, mert félsz ott...)


Ha 12 évnél fiatalabb vagy, akkor a járdán KELL tekerned, nem mehetsz az úttesten. (kerékpárúton természetesen igen, de kerékpárSÁVON nem)


Ha a járdán mész, a kerezsteződéseknél különösen legyél óaos, hiszen ott nem számít rád egy kanyarodó autós. Tehát minden kereszteződésnél lelassít, esetleg megáll. Különben hamar matrica lesz belőled.


+1: a járdán a gyalogosnak minden esetben elsőbbsége van veled szemben.

2015. jún. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Amúgy milyen gáz már, hogy 21. században alig vannak bicikliutak, pedig ideje lenne áttérni erre a közlekedési módra mindnél több embernek, hisz akkor nem lenne annyi dugó, szmog, stb és még testmozgás is.

2015. jún. 27. 20:42
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

7-es írta a legnormálisabb választ. Amikor én tanultam a KRESz-t egy éve akkor is majdnem szóról szóra így tanultam.


Sajnos vagy nem sajnos de nem annak kérdése hogy mit mond a KRESZ hogy ki mekkora tuskó meg annak se hogy mennyire érzed magad biztonságban. Ilyen érvek mellett egy bal lábbal kelt rendőr kinevet...

2015. jún. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!