Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Törvényileg szabályos hogy a...

Törvényileg szabályos hogy a külsős cégek jelenléti pótlékot nem fizetnek a munkásoknak próba idő alatt?

Figyelt kérdés

Azt értem hogy kafatériát miért nem adnak próbaidő alatt.

De hogy jelenléti pótlék se jár már próbaidő alatt meg teljesítmény pótlék azt viszont nem tudom felfogni hogy törvényesen hogy lehet.


És hogy 3 hónap helyett ezt már 6 hónapig tudják meg csinálni.



2015. aug. 25. 12:54
 1/2 EagleHUN ***** válasza:

A 6 hónap próbaidőt tudtommal csak különleges esetekben, nehéz vagy bonyolult munka illetve betanulás esetén alkalmazhatják! Azaz ott valószínű már van valami törvénytelenség.


Ráadásul ha jól tudom 3 hónap után köteles átvenni az anyacég! Tehát ha 3 hónapnál tovább dolgozik ugyanannál a cégnél ugyanaz a kölcsönzős alkalmazott, akkor már attól függetlenül annak a cégnek az alkalmazottjává válik ahol van, még akkor is ha szerződés erről nem is készült, a bíróság elismeri ezt a tényt ha a munkaviszony igazolt!


A kafetéria valóban nem szokott járni próbaidő alatt, ez a része valószínűleg törvényes.


A jelenléti teljesítmény stb pótlékok meg "adhatóak" sajnos, de nem kötelezi őket semmi az adásra, és bármikor meg is vonhatják. Szóval az ilyesmit ne is számítsa senki bele a nettó bérezésbe amikor munkát vállal. Ha kevesli valaki a teljesítmény jelenléti stb pótlékok nélküli nettó bérajánlatot kérjen nagyobbat vagy ne vállalja el a munkát.

2015. aug. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

értem.

köszi a választ.

2015. aug. 25. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!