Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy civil rendőrségi...

Ha egy civil rendőrségi brutalitást észlel, akkor közbe léphet "bűnelkövető visszatartására" hivatkozva?

Figyelt kérdés
Pl. ha 2 rendőr gyepál egy csövest kegyetlenül, akkor jogom van szétválasztani őket? Nem igazán tudom elképzelni, hogy egy hasonló esetben jogos eljárás zajlik, bár tudom, hogy nem az én tisztem eldönteni, de ha egy szituáció kézenfekvő és átlátható és az jön le a látottakból, hogy indokolatlanul sok erőszakot alkalmaz egy hivatalos személy valaki ellen, akkor nekem elvileg jogom van visszatartani őt, vagy ez rendőri eljárás akadályozásának számít?
2015. okt. 27. 07:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Elvileg szerintem közbeléphet, más kérdés, hogy a valóságban ő is fog kapni egypárat (és a később kiérkező helyszínelők nem fognak a kollégáik ellen dolgozni).
2015. okt. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Btk.: Bántalmazás hivatalos eljárásban


301. § (1) Az a hivatalos személy, aki eljárása során mást tettleg bántalmaz, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekményt csoportosan követik el.

(3) Aki bántalmazás hivatalos eljárásban bűncselekményre irányuló előkészületet követ el, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(4) Korlátlanul enyhíthető annak a büntetése, aki a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény elkövetésének körülményeit a vádirat benyújtásáig a hatóság előtt feltárja.

2015. okt. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Közbelépés helyett videózni kell. Majd ezzel bejelentést tenni, lehetőleg nem a kerületi kapitányságon. Ha elmismásolják, mehet a facéra a videó.
2015. okt. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen,de:


a. Ezt utána bizonyítanod is kell.

b. A xart is kiverik belőled,vagy ők vagy a társaik a rendőrségen és aláíratják veled a vallomást,miszerint te voltál a brutális támadó ők meg csak védekeztek.

c. Csak akkor lépj közbe,ha van más,megbízható tanú azaz olyan aki nem vonja vissza a vallomását és ha van kamera is!

d. Utána azonnal lépj le! És mivel a kamerákon lekövetnek,NAGY kerülővel és sok átszállással menj haza és közben válts ruhát.

e. Ha harcra kerül a sor,ölj,mert náluk van fegyver és neked kell gyorsabbnak lenned!


Ex-sün.

2015. okt. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is videó, hogy legyen bizonyíték.

Plusz hívd ki a rendőröket.

2015. okt. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Kiabálj rájuk, hogy azonosítsák magukat, mert a rendőri intézkedés során kötelesek magukat azonosítani.

Videózz végig és a videózás tényét nyomatékosan közöld velük, az egészen biztosan visszatartó erő.

Ha az egyikük megindul feléd, hogy elvegye a felvevőt (mobilt, kamerát stb.), akkor fuss el, különben megsemmisítik a felvételt.


Este már mehet is a youtube-ra. Ennyi.

2015. okt. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!