Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elküldtek, mert kevesebb...

Elküldtek, mert kevesebb napot akartam menni dolgozni. Érdemes munkajogászhoz menni? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Egy irodában dolgozok,ahol napi 6 órát kell dolgozni heti 5 napon át.Amikor felvettek 4 órára jelentettek be... így dolgoztam kb. 1 évig vagy 1,5 évig.A jelenléti ívet is 6 órára írtuk,nem 4-re.. Utána vállalták a 6 órás bejelentést.Munkaszerződés változást nem írtunk alá. Úgy alakult menet közben,hogy nekem szükségessé vált a 8 órás bejelentés. Be is jelentettek 8 órában,fizettem magam után a járulékot 2 órára vagyis levonták a béremből természetesen. (Még mindig 6 órára írtam ekkor is a jelenlétit,ha ez számít,mert köteleztek rá). Van egy kolléganőm aki heti 3 napot jár és 4 órában van bejelentve,a másik kolléganőm is 3 napot jár őt be sem jelentik... múlthéten szóltam,hogy nem tudok már 5 napot menni csak 3 napot. Erre választás elé állítottak,hogy 5 nap vagy kivagyok rúgva. Múlthéten azt mondta a főnök,hogy minden oké,fizetnék utánam 4 órában a járulékot a többit én,erre tegnap közölték,hogy mégsem...sok a munka,elküldenek 12.01-től. Érdemes ezzel munkajogászhoz fordulni vagy hagyjam az egészet?

2015. nov. 3. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Mit érsz el vele? Semmit , járhatsz pereskedni
2015. nov. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy kérdés erejéig szerintem érdemes volna eggyel beszélni, mik a lehetőségeid, esélyeid, stb.
2015. nov. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 ConnectCare ***** válasza:

Egy ügyvéddel érdemes lehet konzultálni és ez elég kacifántos ügy ahhoz, hogy nem is akármilyenhez mennék, hanem kifejezetten munkajogoshoz.


Amire én jutottam, az annyi, hogy a Munka Törvénykönyve 27. § (2) szerint "a színlelt megállapodás semmis, ha pedig más megállapodást leplez, azt a leplezett megállapodás alapján kell megítélni." Eszerint szerintem itt egy 6 órás munkaszerződés volt érvényben a felek között, függetlenül az ettől eltérő papíroktól.


Majd a munkáltató felmondott, amihez joga van, azonban a tv. 66. § (1) szerint "a munkáltató felmondását köteles megindokolni" illetve a (2) szerint "a felmondás indoka a munkavállaló munkaviszonnyal kapcsolatos magatartásával, képességével vagy a munkáltató működésével összefüggő ok lehet". Itt -szerintem- az, hogy a munkavállaló nem tudja az elvárt időt a munkahelyén tölteni lehet felmondási ok.


De ez csak a munkajogi része, az, hogy ki ki után mit fizetett vagy nem fizetett meg az állam felé az egy másik érdekes kérdés.

2015. nov. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Borzalmas
2015. nov. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Per gyanus.

Tudod mikért?

"Még mindig 6 órára írtam ekkor is a jelenlétit,ha ez számít,mert köteleztek rá"

"őt be sem jelentik"

2015. nov. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!