Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kamu profil a facebookon,...

Kamu profil a facebookon, feljelentessel fenyeget?

Figyelt kérdés
Van egy kamu profil a facebookon( teljesen egyertelmu hogy kamu: csak egy kep, par ismeros de mar egy honapja meg van a profil, raadasul majdnem ugyanazzal a nevvel, viszont ugxanazzal a keppel volt mar gond vele) A lenyeg az, hogy egy a kamu profil lopja egy lanynak a kepeit, aki replika psrfumokkel foglalkozik. Az elozo profil amit mar itam, tobb embert is megkarositott az o kepeivel, ugy, hogy miutan megtortent az utalas, letiltotta a vevoket. Mint irtam most egy kicsit maskent, de ujra felbukkant, es en raismertem. Mar tobben is vasarlni akartak tole, es en megmutattam a pasztnal azt ahol megvadoltak, hogy ne vasaroljatok tole mert kamu. Termeszetesen a masik lanynak is megmutattam, es tiltottak is a posztpt, ha jol tudom meg az adott csoportbol is. De most engem fenyeget, meg hazudozik hogy az a lanya volt es a parfumos megharagudott ra, ezert terjeszti ezt rola, es hogy mar ot is megkarositotta, es ot, es engem is feljelent, mert a posztban szerepel egy telefonszam( amirol eredetileg azt irta, hogy a lanyae, most meg mar a parjat emlegeti.) Jogos az, hogy ezert felakar jelenteni minket? Egyebkent a parfumosnek is velem akar uzenni, nem hajlando neki irni. Nem gondolom hogy hibaztam, egybol jelentettem, mint mar irtam rajtam kivul elvileg tobben is. Tehat ezert feljelenthet ragalmazasert? Vagy ha feljelent is, rendorsegi ugy lehet belole?

2015. nov. 18. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:
Jelentsen fel. Soha nem fogja megtenni, mert akkor nyilvanossagra kerul a neve, cime, es hirtelen megtalalhato lesz, hirtelen a megkarositottak is megtalalhatjak. Ez ird meg neki nyugodtan, hogy hajra, tegyen feljelentest, de minel elobb, mert tudsz par emberrol, aki csak az alkalomra var, hogy elbeszelgessen vele.
2015. nov. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
En is ugy erzem hogy nem tenne meg, de nyilvan nem szeretnem hogy ugy legyen belole, nem akarok rendorsegre menni. Irtam a parfumosnek hogy keressuk fel a megkarositottakat, ha megis megtenne. De remenykedem, hogy nem fogja.
2015. nov. 18. 10:04
 3/4 anonim válasza:

Kedves első ez nem igaz! Ismeretlenül is feljelenthet bárki bárkit!

Mivel ismeretlenül jelent fel, így akiket megkárosítitott nem tudják meg, sem a gyanusított a nevét és címét. Azonban ha nem állja meg a helyét a feljelentés akkor őt veszik elő a rendőrségen hamis váddal :) Ha nem telefontanuként jelentkezett be :)

2015. nov. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A ket parfumos megegyezett egymaskozott, gondolom egyik sem akart a replikakkal a rendorsegre menni.. de eleg furcsa volt meg igy is a sztori, biztos vagyok benne hogy van a hatterben valami.. de mivel megegyeztek, en is kiszalltam a dologbol. Elvegre is nem adta volna meg a masik lany sem azoknak a nevet akiket megkarositott, sajnos.. de azert sajnalom, bizonyitek nelkul hiaba tennek igy semmit, csak en jarnek rosszul. :/
2015. nov. 26. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!