Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2 nappal ezelőtt eladtam egy...

2 nappal ezelőtt eladtam egy telefont, a vevő ma kitalálta, hogy mégsem kell neki. Köteles vagyok visszavásárolni?

Figyelt kérdés

Eladtam 2 nappal ezelőtt SZEMÉLYESEN egy telefont, minden megbeszéltünk és átnéztünk amikor találkoztunk. Ma felhívott, hogy nem tetszik neki a telefon és kéri vissza a pénzét...

Köteles vagyok visszavásárolni?

25 ezerről van szó, ha ez számít.


2015. dec. 11. 21:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
nem, viszont opcionálisa kiröhögheted
2015. dec. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Közöld vele, hogy a pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadsz el. Esetleg ajánld fel neki, hogy féláron visszavásárolod :)
2015. dec. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem, de remélem nem valami kib#szás volt.
2015. dec. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Telefon használt volt?
2015. dec. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%
Amennyiben az indok tényleg annyiban merül ki, hogy "nem tetszik neki", akkor így járt, semmi sem kötelez téged. Viszont ha kiderült, hogy a telefon eltért a hirdetett, általad bemutatott állapottól, akkor terhelhet felelősség.
2015. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

biztos hogy nem. főleg mivel személyesen vette át, ha nem olyan lett volna amire számít,akkor nem kellett volna megvennie, ott helyben még elállhatott volna.

de 2 nappal később már elég cinkes ilyennel felhozakodni.

mondd meg neki,hogy nem vagy köteles visszavenni, legközelebb alaposan gondolja át, mielőtt vásárol. és kész

2015. dec. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A hirdetés a valóságot tükrözte, nem volt semmi kiba.szás.
2015. dec. 11. 22:01
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Hiszen nem azért hozná vissza, mert hibája van, vagy valamit eltitkoltál.

Csak egyszerűen meggondolta magát. De ilyen nincs. Minek vette meg, ha mégsem kell neki.

Nem normális.

2015. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles vissza venni, ha nincs hibája, az hogy "nem tetszik", hát így járt. Főleg hogy kipróbálhatta, használhatta, na meg egy telefon nem ritka dolog, 100 helyen ki tudja próbálni, tud előre tájékozódni.


Ezzel a vissza vevéssel is az a bajom, hogy ki tudja mit csinált vele, lehet első dolga volt belebuherálni a rendszerbe, vagy leejteni és akkor miért én szívjak vele mikor már eladtam.

2015. dec. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk azt sem értem, hogy miért kell nekiállni az eladóval balhézni. Nekem is volt már olyan, hogy vettem valamit, de igazából meguntam hamar, és eladtam másnak, bukni se buktam rajta.
2015. dec. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!