Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért jár büntetés (facebook...

Ezért jár büntetés (facebook feltörése)?

Figyelt kérdés
Ha föltöröm valakinek a facebookjá, de onnan nem írok senkinek, nem adom ki magam neki, csak elolvasom a privát üzenetetek. Azokat sem osztom meg senkivel. És képet sem csinálok róluk. Elvileg ennyiből nem derülne ki hogy feltörtem beléptem elolvastam aztán kiléptem, de ha mégis, milyen büntetés járna érte, és hogy derítenék ki hogy ki törte föl?
2015. dec. 15. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Az oldal nem csak rögzíti és kiírja, de e-mailt is küld hogy milyen eszközről (rendszer, böngésző, IP-cím) és honnan, mikor léptek be.


[link]

2015. dec. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
tipp:ne törd fel mások facebookját, gusztustalan dolog
2015. dec. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez bűncselekménynek minősül, ahogy bármilyen oldal feltörése ill. magánlevelezés elolvasása.
2015. dec. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem. köszönöm
2015. dec. 15. 18:37
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

Egyébként nem olyan könnyű feltörni bárkinek is a FB-ját, sőt, átlagember számára lehetetlen. (Remélem, a "feltörés" alatt tényleg "feltörést" értesz. :D)

A neten található különböző programok kamuk, sőt, sok egyenesen vírushordozó vagy kémprogram.

Régen voltak ilyen kérdések, tessék:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__23..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__23..

2015. dec. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi utolsó!
2015. dec. 16. 16:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Büntetés? Hát szerintem a pokolra jutsz kb. mert ez gerinctelen féreg viselkedés!
2015. dec. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként ha feljelentést tesz erről, az bizony bűncselekménynek minősül csak tájékoztatlak és úgyis elkapnak mert az regisztrálva van honnan lépnek be és mikor az adott fiókhoz, a rendőrség kikérheti ezeket az adatokat. Ezek után az Internet szolgáltató pedig szívesen kiadja majd a rendőrségnek a belépési helyhez tartozó modem azonosítót és az előfizető alapján beazonosítják honnan történt a belépés. Kis szerencsével még pár adattal pl. azzal hogy előtte utána te beléptél a sajátodra is, azonosítható lesz hogy biztosan te voltál. jobb ha felhagysz ezzel vagy mehetsz a lecsóba már fiatalon az lesz a ciki nem az hogy belépegetsz mások életébe.
2015. dec. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden jelszóval és egyéb védelemmel ellátott hálózat, weboldal, server feltörése bűncselekménynek minősül. Több éves szabadságvesztés a jutalom.
2016. jan. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!