Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik veszélyesebb a társadal...

Melyik veszélyesebb a társadalomra: egy átlagos bűnöző vagy egy gyermektelen ember?

Figyelt kérdés
Akinek nincs gyereke, lényegében az is bomlasztja a társadalmat, vagy rosszul gondolom???

2015. dec. 30. 04:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Kifejtenéd bővebben?
2015. dec. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
nem vesz részt a társadalom hoszabb távú fenntartásában, és folyamatos megújulásában, ezzel terhet ró a többiekre, tehát kárt okoz. De lehet hogy rosszul gondolom, pont ezért tettem fel, hátha valaki tájékozottabb ebben a kérdésben.
2015. dec. 30. 06:29
 3/23 anonim ***** válasza:
33%

Egy átlagos bűzöző adót se fizet, csak elvesz a társadalomtól például a lopással vagy avval ha a börtönbe el kell tartani.

Ha szaporodik a selejtje, akkor valószínűleg a gyerek is selejtes lesz, mert ezt látja otthon, és generációkon keresztül menni fog a tucat selejt gyártás a társadalom kárára, lásd Rikárdóék.

Ellenben egy steril, homocekcuális de jogkövető állampolgár befizeti az adót, csak annyival marad adósa a társadalomnak hogy az ő nyugdíját majd másnak gyerekének kell kitermelnie.

Ebből egyébként azért nem kell a fehér embernek lelkiismereti kérdést csinálni, mert a Lakatosék már legalább 3 generáció óta Mercivel veszik fel a segélyt,a többi meg bűnözésből szedik össze, és mégse szól senki se rájuk.

Ja de rájuk szólna mondjuk a Jobbik, de a selejtes fehérek öngyilkos módon még a kátrányos helyzetűeket védik, szóval szerintem az a legveszélyesebb a társadalomra ha valaki a bűnöző lumpen férgeket védi.

Mondjuk az ilyennek megbocsátható ha nem szaporodik :)

2015. dec. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
97%
Attól függ, hogy milyen társadalomban gondolkozol ez nem mindegy. Globálisan inkább túlnépesedés van amivel sajnos együtt jár a nagyobb mértékű bűnözés is. Tehát globális értelemben nem veszélyes a társadalomra egy gyermektelen ember, sőt. Sejtésem szerint Kérdező inkább az európai társadalmakra vonatkoztatja ezt a kérdést. Itt általában az a jellemző, hogy nagy az állami újraelosztás, tehát a gyermektelen ember is erőforrásának egy részéből (pl. adó, áfa) támogatja a gyermeknevelő családokat is. Egy átlagos bűnöző pedig erőforrást von el a társadalomtól, annak tagjaitól, ezért ő veszélyesebb. Tehát Kedves Kérdező, nem az alacsony születésszám miatt kell aggódni, hanem azért mert sajnos sok a képzetlen ember is, akikből nem kizárt, hogy néhányan deviáns viselkedést fognak mutatni az elszegényedés/társadalom perifériára kerülése miatt.
2015. dec. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
79%

A társadalmat a hatalmas vagyon különbségek bomlasztják.

Majd mire rájönnek már késő lesz.

Tudod egyes emberek lakhatnak a 6 gyerekükkel 200 milliós ingatlanban,rendelkezhetnek 3 nyugati autóval,még másoknak az is luxus,hogy albérletet fizessenek!


Az átlagos bűnöző is ennek a társadalmi hierchiának az áldozata,ami a világon kialakult.

Ha kisebbek lennének a társadalmi különbségek,nem lenne ekkora bűnözés sem.

A világ leggazdagabb 1%-ra rendelkezik a Föld összvagyonának felével.


És minél több gyereket vállalnak,annál mohóbbak lesznek,annál többet fognak elvenni a szegényektől.

A Föld népessége közben nő,egyre többen élnek egyre szegényebben.


Mégis kit nevezel te átlagos bűnözőnek?

A fél világot,aki adót csal,hogy megtudjon élni?

2015. dec. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a végtelen családi pótlék,gyerek után járó kedvezmény,tömeges lumpergyártás sokkal veszélyesebb a társadalomra.


Akiket te veszélyesnek nevezel,ők tartanak el téged is,amíg otthon babázol,közben,hogy kap e nyugdíjat egy olyan ember,aki egész életében dolgozott,és csak maximális adót vontak el tőle kérdéses.

Még azok az öreg nénik,akik egész életükben csak gyereket neveltek 80 éves korukig élnek.


Ki káros és kire?

2015. dec. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem lennének gyermektelen emberek 1 gyereket sem tudna az átlag ember felnevelni.

Gondolkozz mielőtt megszólalsz.

2015. dec. 30. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%

"Senki nem kap el! Orbán Viktor vagyok, hatalmasabb vagyok, mint bárki! Két méter vagyok és még növésben! Gyerektelenek! A másik főellenségem!"


https://www.youtube.com/watch?v=9s6EL7GZbqw&feature=youtu.be..

2015. dec. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Szóval szerinted a ma Mo-on élő sokgyermekes réteg a leghasznosabb tagjai a társadalmunknak? Hát gratulálok Ildikó.

Várj hadd találjam ki, te jelenleg otthon vagy a 3.gyerekeddel és erre roppant büszke vagy, amugy már kb. 10-15 éve nem vagy jelen a munkaerőpiacon, köszönhetően a robotoló embereknek kapod a gyest, csaladi potlekot, meg a tudom is én még milyen támogatásokat.

2015. dec. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező eleve azt nem bírja felfogni,hogy a világ nem egy robotos rendszer.

Nem lesz soha állandó az emberek létszáma.

És a munkahelyek száma sem lesz állandó,így az elméleted,miszerint újratermelődik az emberiség semmit nem ér.

Az emberiségnek mindig az adott helyzethez kell alkalmazkodnia.

A túlnépesedés pedig sokkal veszélyesebb.

Több ember,több igény.

Ha kevesen vagyunk az még kisebb baj.

De nem tudom mire gondolsz,amikor Európában is vannak munkanélküliek.Magyarországon is rengeteg ember közmunkás.

Valóban értékteremtő munkát pedig elég kevesen végeznek.

2015. dec. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!