Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökséget visszautasításáról...

Örökséget visszautasításáról nem elég egyszer nyilatkozni?

Figyelt kérdés
Közjegyzőhöz benyújtottunk örökséget visszautasító nyilatkozatot,általa is bizonyító erejű magánokiratnak elfogadva,mégis kérte a visszautasítót,írásban újra nyilatkozzon,fenntartja-e nyilatkozatát,ill.kéri a kieső helyére lépő leszármazók nyilatkozatát,hogy elfogadják a visszautasítást.Így szerettük volna megoldani,hogy a gyerekek kapják meg az örökséget az apjuk helyett,a közjegyző is tud erről.Jól van ez így?
2010. márc. 25. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A közjegyző szolga. Nem épp segítőkész, igyekszik diktálni. Ez esetben bizony, hogy nektek kell megismerni az ezzel kapcsolatos jogszabályokat, mert ők szívesen akadékoskodnak. Hasonló ügyünk volt, csak itt a gyerek is lemondott (pontosabban a nevében a szülő). Mind a szülőt manipulálni próbálta az örökség elfogadására, mind a gyerek esetében nyújtotta az eljárást a gyámügyhöz passzolással, de végül úgy lett, ahogy kigondoltam.


A lényeg, hogy írás esetén 1. személyesen átvetetni / tértivevényes e-mail, de jobb a személyes. 2. Esetleges hasonló számú munkanap megadása feltételes elfogadási ajánlattal, azaz: "..blabla, de mivel nem biztos, hogy jól értelmezem a jogot, mert nem hivatásom, kérem, hogy amennyiben másképp értendő, x napon belül válaszolni szíveskedjen, egyéb esetben elmaradt válaszát egyetértésnek veszem" (az elvet kell megérteni ebből). A visszautasítást írásban átvetetem feltételes elfogadással, a következő levélváltásban hivatkozom az előzőre, ha kell és annyit mondok, fenntartom. A kieső helyére lépőket neki kellene talán megállapítani/megkeresni, de be tudtok segíteni ugye (hiszen ez a célotok), rögtön készülhetsz is az elfogadó nyilatkozattal, ha még kiskorúak v. hasonló. Valószínűleg átmegy a gyámügyön is.

2010. márc. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Utánanéztem mindennek,ami ezzel kapcsolatos,még ügyvédnél is voltam.Visszautasító nyilatkozatot visszavonni nem lehet.250 km-re lakunk,így postán küldtük el,előre szóltunk is,majd rákérdeztünk,rendben van-e vele minden,nehogy formai vagy tartalmi kifogás miatt ne fogadhassa el.A válasz igen,rendben van.Ez még novemberben volt,A decemberre kitűzött köv.tárgyalásra megint csak volt férjemet idézte be,aki nem ment el,csak telón közölte,századszor,hogy nem kíván örökölni.Erre jött egy levél januárban,hogy volt férjem szíveskedjen újra!nyilatkozni,hogy fenntartja döntését.Elküldtük.Én ezzel egyidejűleg ügyvéd tanácsára írtam neki egy levelet,hogy mivel a visszautasítás okán gyerekeim jogot szereztek az örökségre,legyen kedves már ez irányba elindulni végre és hogy megkönnyítsem a dolgát,a gyerekek adatait is közöltem.Ő erre próbálta volt férjemet telón megkörnyékezni,vegyék semmisnek a visszautasítást,mert a gyerekek miatt nem lesz könnyű eladni a házat pl.és ez a többi örököst hátrányosan érinti.Itt már totál kiakadtunk.Jövő hétre megint ki van tűzve tárgyalás,igaz erre már én is kaptam meghívót,viszont volt férjem is,aki ugyebár már nem is örökös...

2010. márc. 25. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, igen, telefonálni, azt imádnak, annak nincs írásos nyoma. Azért, ha van e-mail, levelezzetek, hamarabb beadja a derekát. :)
2010. márc. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
E-mailt egyszer próbáltam,nem reagált.Én kis buta azt hittem,az ember a saját tulajdonát annak adja,akinek akarja.Erre tessék,közjegyző asszony nem engedi.Az okát nem tudom,csak sejtem.Örököl az özvegy és a féltestvér akik tökre betojtak,mert a gyerekek miatt már nem lesz egyszerű dolguk.Ezt én letojom,az exem a gyerekeknek adta-adná a részét.Ügyvéd és törvény szerint is elég kellene legyen a visszautasító nyilatkozat,ő meg hónapok óta ott ül rajta,panaszt tenni ellene meg sztem felesleges,úgyis kimosdatják :(
2010. márc. 27. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!