Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan lehet ennyire gyenge a...

Hogyan lehet ennyire gyenge a bíróság ítélete, szó szerint bűnözésre buzdít?

Figyelt kérdés

Jobb lenne, ha a nyomozók nem is öltek volna közel 2 évet az ügybe, ha semmi a vége.


Csalás miatt 2014-ben sértett volt édesanyám. Akik becsapták 230 000 Ft-tal, azok egy országos bűnözők. A nyomozás irataiból persze pénzért kérhettünk ki. Abban benne volt, hogy hány alkalommal voltak az elkövetők a bíróság előtt büntetve ugyanígy csalásért.


13 oldalon!!!! nem kevesebb és nem több oldalon keresztül volt taglalva, hogy hány alkalommal álltak a bíróság előtt. Csak próbára bocs, felfüggesztett, közmunka stb. Ennyiket kaptak és milliókat zsebeltek be több 100 sértettel. Még a büdös életbe nem voltak becsukva.


Akkor most megint kapnak egy kis letolást a bírótól és ennyi?



2016. febr. 3. 19:08
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Jó ügyvéd a lényeg. Az pedig pénzbe kerül.
2016. febr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hiába egy jó ügyvéd, ha a bíró nem ad elég büntetést. A büntetés a bíróra van bízva.
2016. febr. 3. 19:16
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Akkor miért nem kezdesz bűnözni?

Egyébként nem írtad le az ítéletet.

2016. febr. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Még ezután jön. De ha le is csukják őket, akkor is legalább 15-20 alkalommal kell ahhoz bíróság elé kerülni, hogy végre lecsukjanak valakit?


Már régen le kellett volna.

2016. febr. 3. 19:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én elhiszem hogy sajnáljátok a pénzt, de legalább összetudod rakni a dolgokat, mondod hogy országos bűnözők. Nálunk Borsodban van egy nagy csoport aki benne van mindenbe amibe pénzt látnak és kivitelezhető, az egyik nagyobb diszkóba azért nem is megyünk mert annak idején szó szerint agyonverték az addigi kidobókat, közölve hogy elmehetnek a buliról az éjszaka közepén, mert átvették a helyet, azóta meg aki kicsit jobban elengedi magát hirtelen azon kaphatja magát hogy kivan rabolva és eszmélet vesztés után tér magához valahol....

Az ilyenek akiket te mondasz a nagyobb emberek csicskái akik lopnak, csalnak, utána osztoznak a lóvén. Persze ha bíróságra kerül az ügy megkeresik civilben a tárgyalást vezető bírót stb, akinek tolják a boríték pénzt, másképp lehet megölik.


Ezeket azért mondom mert Siófokon volt egy nagy balhé cigány maffiózókkal, a magyar meg elvesztette a vendéglőjét is meg a vagyonát. a bíróság mégis őket védte hisz megvolt minden beszélve.


Hozzánk egyszer törtek be 10 év alatt huszonéves cigányok ketten, Apám amikor hallotta a csörömpölést a pincében, vissza felment a vadászpuskáért a házba, és úgy ment le rájuk ordított ha megmozdulnak agyonlövi őket, a két buta a bíróságon megszeppenve vallottak mindenről kaptak pár évet mert volt károkozás is.

Tehát ilyen piti idiótákat ítélnek el csak.

2016. febr. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ez szégyen. Miért nyomoztatnak ha ez a vége?
2016. febr. 3. 20:17
 7/9 ConnectCare ***** válasza:
71%

Azért ez nem teljesen így van.


A vádat az ügyészség képviseli, az ügyész pedig túl enyhe ítéletnél fellebbezhet súlyosításért. Van is rá számos példa.


A Büntető törvénykönyv pedig pontosan megszabja, hogy milyen bűncselekményeket, milyen elkövetők esetén milyen minimum és maximum között lehet büntetni. A minimum alá menni nem lehet.


Nem a kedves kérdezőt akarom véleményezni, távol álljon tőlem, de én eddig azt tapasztaltam inkább hasonló esetekben, hogy az ítélet helyes volt jogilag, kb. "erkölcsileg" is, csak a sértett érezte úgy, hogy valami sokkal keményebb helyénvaló lett volna.

2016. febr. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Nem a kedves kérdezőt akarom véleményezni, távol álljon tőlem, de én eddig azt tapasztaltam inkább hasonló esetekben, hogy az ítélet helyes volt jogilag, kb. "erkölcsileg" is, csak a sértett érezte úgy, hogy valami sokkal keményebb helyénvaló lett volna.

"


Nem kell kemény büntetés, ne vegyék fejüket.


De szerinted reális, hogy ennyi bűncselekmény miatt még csak közmunka volt a legkeményebb büntetés?


Szerinted ez visszatartó erő? Nem, mert akkor nem merték volna megint elkövetni

2016. febr. 4. 21:45
 9/9 anonim ***** válasza:

azzal tisztában kell lenni: ma nálunk csak látszatnyomozások vannak. érdemben semmit nem tudnak kezdeni, ugyanis a komolyan bcs-k nyilván a tehetősebb, befolyásosabb emberek kezében vagy felügyelete alatt vannak. így a rendőr is csak éppen-éppen nyomozgat benne kicsit, de nagyon nem mer bele merülni, mert a végén még el talál tűnni vagy minimum kirúgják.


Nézd, én is lettem csalás áldozata, és sokkal több pénzt veszítettem, mégse tudtam tenni semmit, mert ugyanez volt, mint nálad, csak nekem frankón még a képembe is vágták,hogy mégis mit gondolok, hát mi a frásznak xxxxx a bírónak meg miért szervezi az összes csalást kifejezetten erre szakosodott xxxxxx?

Tudnod kell egy valamit: komoly bcs-ket sosem a kis emberek követik el, azokhoz komoly háttér-támogatás kell (ügyvéd, ügyész, bíró). A mai magyar igazságszolgáltatás kb arra a szintre van csak kitalálva, ha lopsz egy csokit a tescoból, akkor azt jól meg tudják büntetni, de komolyabb ügyekben képtelenek és nem is tudnak eljárni. Ez a mai magyar reality, sajnos csak magadra tudsz vigyázni, az igazságszolgáltatásnak nevezett maffiát pedig messze került, mert még neked lesz bajod! Nem vicc!

2016. febr. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!